معاون سازمان صمت فارس: با عرضه‌کنندگان ماسک‌های قاچاق برخورد جدی می‌شود

شیراز-ایرنا- معاون بازرسی، نظات و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) فارس، با اشاره به فعالیت عده‌ای سودجو در توزیع ماسک‌های قاچاق و تاریخ مصرف گذشته گفت: با توجه به اینکه این مساله مستقیما به سلامت مردم مربوط است از این رو با هرگونه فعالیت و اقدامی در این زمینه برخورد جدی خواهد شد.

محمد ابراهیم صداقت، پنجشنبه در جمع خبرنگاران در شیراز افزود: شیوع ویروس کرونا سبب شده که تقاضا برای خرید ماسک افزایش یابد که برخی نیز با سوء استفاده از شرایط موجود و بدون توجه به سلامت مردم اقدام به توزیع ماسک‌های قاچاق تاریخ مصرف گذشته در بازار می‌کنند.
وی ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که این ماسک‌ها تولید یک کشور خارجی است که از طریق کشورهای حوزه خلیج فارس وارد بازار ایران و استان فارس شده است.
او بیان کرد: با توجه به موارد یاد شده، بازرسی از بازار ماسک و واحدهای عرضه کننده ماسک و محلول‌های بهداشتی توسط بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تشدید شد که مواردی از توزیع این ماسک‌ها در واحدهای صنفی و داروخانه‌ها نیز مشاهده شده است.
معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس اظهار داشت: از آنجا که نظارت بر داروخانه‌ها در حیطه وظایف دانشگاه علوم پزشکی است، هماهنگی لازم با این دانشگاه برای برخورد با توزیع کنندگان این ماسک‌ها انجام شده است.
صداقت ااضافه کرد: تاکنون و به دنبال بازرسی‌های انجام شده از واحدهای صنفی فروشندگان لوازم بهداشتی و لوازم پزشکی، برای ۶ واحد که اقدام به توزیع ماسک‌های قاچاق تاریخ مصرف گذشته می‌کردند پرونده تخلف به ارزش ۱۵۶ میلیون ریال تشکیل و تاکنون هفت هزار و ۸۰۰ ماسک نیز از سطح بازار جمع‌آوری شده است.

وی ادامه داد: انتظار داریم که واحدهای صنفی و داروخانه‌های استان فارس برای حمایت از تولید داخل، توزیع ماسک‌ها و اقلام بهداشتی واحدهای تولیدی این استان را در دستور کار قرار دهند.
صداقت، همچنین از شهروندان خواست که در صورت مشاهده هرگونه موارد تخلف در این زمینه، مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس اطلاع دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =