فعالیت‌های عمرانی دولت تسریع شده است

کرمانشاه- ایرنا- معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: باوجود تمام مشکلات اقتصادی کشور در سال های اخیر نه تنها پروژه‌های عمرانی کند نشده بلکه فعالیت‌های عمرانی دولت تسریع شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «مهدی جمالی نژاد» روز پنجشنبه در همایش شهرداران استان کرمانشاه که در سرسرای شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهارداشت: در سه سال اخیر کشور ۲۳ بحران بزرگ‌ را پشت سر گذاشته است، با این حال روند توسعه اصلا متوقف نشده است.
وی یادآور شد: در هفته دولت امسال بیش از ۱۸ هزار پروژه عمرانی در کشور به بهره برداری رسید که نشان از روند توسعه عمرانی دارد.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با تاکید بر شفاف سازی اقتصادی در شهرداری ها، گفت: بحث ایجاد نظام اجرایی شفاف و انضباط مالی را در شهرداری ها دنبال می کنیم تا شهرداری های ما تبدیل به شهرداری های شیشه ای شوند.
جمالی نژاد با بیان اینکه اگر اعتماد بین مدیران و مردم از بین برود تمام اقدامات عمرانی بی فایده خواهد بود، افزود: اگر مردم نسبت به مدیران اعتماد داشته باشند و به شهر خود عشق بورزند بدون شک شهر در راه توسعه پیش خواهد رفت.
وی با تاکید بر اینکه باید به دنبال آشتی مردم با شهرداری باشیم، گفت: شهرداری با توجه به اینکه یک سازمان درآمد هزینه محسوب می شود همواره مورد اتهام قرار خواهد گرفت از این رو شهرداران باید زمینه ساز ایجاد اعتماد بین مردم با این سازمان باشند.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با تاکید بر اینکه بسیاری از وظایف شهرداری ها برون سپاری شود، گفت: ‌حضور بخش خصوصی در کنار شهرداری ها می تواند بسیاری از زیر ساخت ها را ارتقا دهد.
جمالی نژاد از شهرداران استان کرمانشاه خواست که هر کدام از پروژه های شاخص خود را معرفی کنند تا بتوانیم برای تخصیص اعتبار و کمک به آن برنامه ریزی کنیم.
وی با بیان اینکه تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی شهرداری ها کار بسیار زمان بر و دشواری است، اظهارداشت: ما توانستیم به فاصله چند ماه ۲ مرتبه حقوق و مزایای کارکنان شهرداری ها را افزایش دهیم که اقدام بسیار مطلوبی برای ایجاد امید در همکاران بود.
وی همچنین گفت: برای تامین خودروهای موردنیاز شهرداری های کمتر برخوردار یک سوم بودجه را وزارت کشور، یک سوم بودجه را استانداری ها و یک سوم بودجه را سازمان های همیاری شهرداری تامین خواهند کرد.