حرکت کاروان تجهیزات ورزشی به مقصد مدارس استان بوشهر آغاز شد

بوشهر- ایرنا- در آستانه بازگشایی مدارس کاروان تجهیزات ورزشی با شعار "با نشاط، پویایی، شادابی و سلامتی " روز پنجشنبه به سمت استان بوشهر به حرکت درآمد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر روز پنجشنبه در این آئین گفت: فعالیت‌های حرکتی و مهارتی دانش آموزان در ساعت درس تربیت بدنی، ضمن تامین سلامت و تندرستی دانش آموزان، کیفیت آموزشی آنها را نیز ارتقا می‌دهد.

علیمراد کرمی افزود: در همین ارتباط امسال سه میلیاردو ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار برای تامین تجهیزات ورزشی با اولویت مدرسه‌های کم برخوردار و بویژه مدرسه‌های دخترانه تخصیص و تلاش شده اقلام مورد نیاز ورزشی دانش‌آموزان تامین شود.

وی بیان کرد: براین اساس پنج هزار و ۳۰۰ قلم جنس ورزشی شامل انواع توپ‌، راکت، تشک دراز نشست، میز تنیس، جعبه انعطاف پذیری، حلقه هولاهوپ، تیر دروازه فوتسال، تور دروازه و سایر اقلام ورزشی برای استفاده در کلاس درس تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی به مقصد مدارس ۱۸ منطقه آموزش و پرورس فرستاده شده‌است.

کرمی از بهره‌برداری کلینیک ورزشی رصد و پایش ساختار اسکلتی دانش‌آموزان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در این کلینیک دانش آموزان از نظر اسکلتی غربالگری و با انجام حرکت‌های اصلاحی، عیب‌های اسکلتی دانش‌آموز اصلاح می‌شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: پروژه ملی کنترل وزن و چاقی (کوچ) برای سبک زندگی فعال و سالم برای ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز از ۲۶ مهر همزمان با هفته تربیت بدنی در مدرسه‌های کشور و این استان آغاز خواهد شد و تا پایان اسفند سالجاری ادامه دارد.

اسدحصیری با اشاره به اهمیت کنترل وزن در سلامتی افراد بویژه در دوره کرونا و قرنطینه خانگی اظهار داشت: تا ۱۵ آبان سنجش اولیه از وضعیت ترکیب بدنی( BMI ) دانش‌آموزان در همه دوره‌های تحصیلی انجام و در سامانه سناد ثبت می‌شود.

وی ادامه داد: پس ازشناسایی دانش‌آموزان دارای اضافه وزن، آنها ضمن امضا میثاق نامه اجرای طرح آموزش‌ها، تمرین‌های ورزشی و کنترل تغذیه، آموزش‌های لازم تغذیه‌ای زیرنظر مشاور تغذیه و برنامه‌های آموزشی فعالیت بدنی و ورزش در منزل با راهبری کارشناسان تربیت بدنی و سلامت را فرا می‌گیرند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و  پرورش استان بوشهر  افزود: همچنین این گروه دانش‎آموزان به مراکز جامع سلامت ارجاع می‌شوند تا زیرنظر پزشکان و متخصصان حوزه سلامت، موفق به کاهش وزن شوند.

حصیری ادامه داد: دانش‌آموزانی که موفق به کاهش وزن شده اند، در ۱۵ اسفند ماه همزمان با روز درختکاری، ضمن غرس یک اصله نهال به عنوان نماد موفقیت، احکام موفقیت در مدیریت وزن و کنترل چاقی را دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به برگزاری اختتامیه پروژه ملی کوچ در اردیبهشت ۱۴۰۰ گفت: در این پروژه دانشگاه علوم پزشکی، فرمانداری، بخشداری و دهیاری‌ها، هلال احمر، شهرداری و شوراهای شهر و روستا، بهزیستی و محیط زیست با آموزش و پرورش همکاری می‌کنند.

حصیری اضافه کرد: براساس آمارها ۵۹ درصد مردم کشور چاق، ۵۶ درصد کم تحرک و ۲۱ درصد دانش آموزان نیز دارای اضافه وزن و چاقی هستند و با شیوع کرونا و خانه نشینی با مشکل کم تحرکی و اضافه وزن به خصوص در دانش آموزان روبرو خواهیم بود که تلاش می‌شود با اجرای این طرح از شیوع چاقی در جمعیت دانش آموزی پیشگیری شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =