عملیات ساخت نخستین مجموعه تخصصی دوومیدانی مهریز آغاز شد

یزد- ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان مهریز گفت: عملیات ساخت نخستین مجموعه تخصصی رشته دوومیدانی این شهرستان در زمینی به مساحت ۶ هزار مترمربع با پیش بینی یک میلیارد ریال هزینه از محل کمک‌های خانواده مرحوم اکبر تاجیک آغاز شد.

علیرضا محمدی خرم دشتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مجموعه در مجاورت ورزشگاه شهید محصل ساخته می شود و  شامل پیست دوو میدانی، مکان پرش طول، سه گام، ارتفاع و پرتاب چکش و نیزه است .

وی ادامه داد: خانواده این مرحوم به یاد پدرشان نسبت به قبول هزینه ساخت این فضای فرهنگی ورزشی برای توسعه ورزش دوومیدانی و جذب جوانان در این رشته اقدام کردند.         

این مسوول در ادامه تعداد ورزشکاران سازماندهی شده مهریز را ۲ هزار و ۵۰۰  نفر ذکر کرد که در ۳۰ رشته فعالیت دارند که از این تعداد ۷۰ درصد مرد و بقیه بانوان هستند.
وی مهمترین رشته‌های ورزشی فعال را دوچرخه سواری، دوومیدانی، پهلوانی، ژیمناستیک، تنیس روی میز، فوتبال، فوتسال، والیبال، تیراندازی با کمان و کشتی ذکر کرد.
همچنین فرماندار مهریز ۱۹ مردادماه ۹۹ به ایرنا گفته بود: عملیات اجرایی ۱۵ طرح عمرانی خیری در زمینه‌های بهداشت و درمان، امداد و نجات، گردشگری، بهزیستی و آموزشی در حومه شهری و بخش مرکزی این شهرستان آغاز شده است.

رضا زارع زاده مهریزی افزود: ساختمان های داروخانه هلال احمر، پایگاه انتقال خون، مرکز معلولان ذهنی، مرکز امداد و نجات، دانشکده فنی و حرفه‌ای، پایگاه اورژانس و چند مدرسه از جمله اهم این طرح‌هاست.

وی ادامه داد: برای اجرای این طرح‌ها در پنج دهستان بخش مرکزی افزون بر ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه می‌شود و زمینه برای مشارکت خیران در تمامی طرح‌های مورد نیاز منطقه فراهم است.

از جمعیت ۵۵ هزار نفری مهریز ۷۰ درصد در شهر و بقیه در ۱۴۰ روستا و آبادی در دهستان های ارنان، تنگچنار، خورمیزات، بهادران و میانکوه زندگی می کنند.

مرکز شهرستان مهریز در ۳۰ کیلومتری شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =