استمرار حضور شیمیدر قم در لیگ برتر بسکتبال مورد تاکید است

قم – ایرنا – مدیرکل ورزش و جوانان قم گفت: تمام تلاش خود را برای تداوم حضور تیم شیمیدر قم در لیگ برتر بسکتبال با وجود همه مشکل‌های اقتصادی پیش روی این باشگاه به کار خواهیم گرفت.

رسول منعم روز پنجشنبه در جلسه مشترک مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی شمیدر با مسئولان استان در استانداری قم، افزود: باوجود تمام مشکل‌های اقتصادی پیش روی این باشگاه تمام تلاش اداره کل ورزش و جوانان قم و مجموعه استان استمرار حضور این تیم در لیگ برتر فصل آینده است.

وی با اشاره به جلسه دیروز فدراسیون بسکتبال و تیم‌های لیگ برتری افزود: مسابقات لیگ برتر بسکتبال قرار است از مهرماه سال جاری  به‌صورت نیمه‌متمرکز در تهران و بدون حضور تماشاگر برگزار شود که امیدواریم با توجه به حضور نمایندگان تیم شیمیدر در این جلسه،‌ حضور این تیم در فصل آینده قطعی شود.

مدیرکل ورزش و جوانان قم، تیم شیمیدر را یکی از تیم های باسابقه و ریشه‌دار بسکتبال در کشور دانست و تاکید کرد: این تیم پرستاره بدون کوچک‌ترین هزینه‌ای برای استان در فصل گذشته در بالاترین لیگ کشور به میدان رفت و نام بسکتبال قم را در کشور پرآوازه کرد.

وی ادامه داد: حضور تیم شیمیدر در این استان با در اختیار داشتن بازیکنان باکیفیت و تعدادی از اعضای تیم ملی بسکتبال یک کلاس آموزشی برای علاقه‌مندان این رشته در قم بود که استمرار این حضور می‌تواند ظرفیت‌های بسکتبال استان را به‌طور چشمگیری افزایش دهد.

منعم افزود: برگزاری دیدارهای خانگی این تیم در قم موجب شده تا ظرفیت‌های فنی و اجرایی ورزش استان در این مدت از طریق پخش زنده این مسابقات توسط شبکه‌های استانی و سراسری در کشور مطرح و ظرفیت‌های ورزشی قم بیش‌ازپیش در سطح ملی معرفی شود.

مدیرکل ورزش و جوانان قم بابیان اینکه فدراسیون بسکتبال حساب ویژه‌ای برای توسعه این رشته در میان استان‌های فاقد این ظرفیت قائل است، ادامه داد: توسعه گردشگری ورزشی و رونق اقتصادی در استان با میزبانی از رقابت‌های خانگی شیمیدر در لیگ برتر محقق شد.

وی، حضور شیمیدر را ظرفیتی مهم برای توسعه بسکتبال در قم دانست و تاکید کرد: برنامه‌ریزی‌های مختلفی برای تقویت بسکتبال در استان انجام‌شده است تا در درازمدت با تقویت بخش حرفه‌ای این رشته شاهد استفاده از ظرفیت بازیکنان بومی در این تیم باشیم.

منعم ادامه داد: استعدادیابی، تقویت تیم‌های پایه، ‌توجه به توسعه بسکتبال حرفه‌ای،‌ارتقای سطح دانش مربیان، ارتقای کیفی و مهارتی ورزشکاران و همچنین ایجاد انگیزه برای آن‌ها ازجمله برنامه‌های این اداره کل و هیات بسکتبال برای توسعه این ورزش در قم است.

با توجه به شرایط اقتصادی موجود در کشور و همچنین مبهم بودن وضعیت و سرانجام لیگ برتر بسکتبال در فصل پیش رو به دلیل احتمال اوج‌گیری دوباره شیوع کرونا، مسئولان باشگاه شیمیدر قم برای حضور در فصل آینده لیگ برتر دچار تردید شده‌اند که این موضوع در روزهای گذشته گمانه‌زنی‌های فراوانی را در فضای ورزشی استان ایجاد کرده است.

با پیگیری مسئولان استان و با توجه به موافقت سرمایه‌گذاری شرکت شیمیدر، فصل گذشته انتقال تیم باسابقه شیمیدر به قم نهایی شد.

باشگاه فرهنگی ورزشی شیمدر از سال ۱۳۸۸ فعالیت خود در حوزه بسکتبال را آغاز کرده و در رده‌های مختلف سنی و در رشته‌های مختلف بسکتبال موفق به کسب عناوین متعدد در کشور شده است. کسب مقام قهرمانی مسابقات باشگاه‌های غرب آسیا و کسب مقام سوم مسابقات لیگ برتر باشگاه‌های کشور ازجمله افتخارات این تیم در سال ۱۳۹۷ بوده است. از دیگر افتخارات این تیم در سال ۹۷،‌دعوت تمام بازکنان تیم بزرگ‌سالان شیمدر به تیم ملی الف و ب است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =