۱۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۴
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 84025739
۰ نفر

برچسب‌ها

آغاز ساخت دومین بازارچه تخصصی عرضه ماهی در پایتخت

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران گفت: عملیات اجرایی دومین بازارچه تخصصی فروش انواع ماهی و فرآورده‌های دریایی تهران در میدان صادقیه آغاز شد.

سیدسعید راد روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: این بازارچه تخصصی با توجه به اهمیت و جایگاه غذاهای دریایی در سبد غذایی خانوارها و تسهیل دسترسی مردم به ماهی احداث و راه‌اندازی می‌شود.

وی با اعلام اینکه متخصصان تغذیه معتقدند که سرانه مصرف ماهی در تهران بسیار پایین‌تر از میانگین جهانی است و شهروندان تهرانی حتی از میانگین کشوری نیز ماهی کمتری مصرف می‌کنند، بیان کرد: خوشبختانه طی ماه‌های اخیر قیمت ماهی در مقایسه با محصولات دیگر افزایش چندانی نداشته است و شهروندان می‌توانند نسبت به تهیه این محصول سالم از میادین میوه و تره‌بار اقدام کنند.

وی با اشاره به تلاش این سازمان برای اینکه ماهی با توجه به ارزش غذایی بالایی که از آن برخوردار است در سفره خانواده‌ها قرار بگیرد، از تفاوت قیمت ماهی در میادین میوه و تره‌بار نسبت به سطح شهر خبر داد و اظهار کرد: میدان میوه و تره‌بار بعثت، از گذشته محل عرضه کلی انواع ماهی و آبزیان بوده است و نه تنها خرده‌فروشی‌های سطح شهر، بلکه برخی از استان‌های همجوار نیز محصولات دریایی مورد نیاز خود را از این میدان تهیه و تامین می‌کنند.

«راد» با بیان اینکه بعضاً خانواده‌ها نسبت به تازگی و سلامت ماهی هنگام خرید نگرانی دارند، تصریح کرد: به شهروندان این اطمینان را می‌دهیم که جمعی از دامپزشکان و کارشناسان بهداشت و تغذیه بر عرضه ماهی و فرآوردهای دریایی در میادین میوه و تره‌بار و کیفیت این محصولات نظارت مستمر و مستقیم دارند و شهروندان می‌توانند با خاطر آسوده محصولات مورد نیاز خود را از این مراکز که قیمت آنها از سطح شهر به مراتب پایین‌تر است، تهیه کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با تأکید بر اینکه با کاهش دما و سرد شدن هوا مصرف ماهی افزایش می‌یابد، خاطر نشان کرد: در حال حاضر تهیه انواع ماهی و آبزیان با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب در میادین میوه و تره‌بار تهران برای عموم شهروندان امکان‌پذیر است و علاوه بر آن، میدان میوه و تره‌بار بعثت و بازارچه تخصصی آبزیان و خوراک‌های دریایی جلال آل احمد نیز به صورت تخصصی در خدمت مراجعه‌کنندگان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =