امام جمعه نورآباد: مردم مجاهدت‌های مدافعان سلامت در مقابله کرونا را فراموش نمی‌کنند

خرم‌آباد - ایرنا - امام جمعه نورآباد گفت: مردم ایثار، تلاش و زحمات‌های شبانه‌روزی مدافعان سلامت در مبارزه با ویروس کرونا را فراموش نمی‌کنند.

حجت الاسلام علی اکبر جمیاری  روز پنجشنبه در دیدار با جمعی از پزشکان و پرستاران بیمارستان ابن سینا دلفان اظهار داشت: پزشکان، پرستاران و کادر درمان، مجاهدان گمنام عرصه سلامت هستند که نقش ماندگار و ارزشمند در روز های سخت در مقابله با  کرونا داشتند و صادقانه در کنار مردم بودند.

وی ادامه داد: پزشکان و پرستاران خود را وقف خدمت به بیماران مسلمان کرده اند که این مصداق واقعی جهاد فی سیبل الله است.

وی اضافه کرد: زحمات شبانه روز کادر درمان برای بهبود بیماران کاری سخت و طاقت فرسا است ولی این مجاهدت‌های خالصانه و موثر این عزیزان قطعا مورد توجه خداوند تبارک و تعالی است.

امام جمعه نورآباد افزود: براساس آموزه‌های دینی نجات جان یک نفر به مثابه نجات زندگی تمامی بشریت است و بر این اساس همواره باید قدردان تلاش  و مجاهدت های های کادر  درمان بود.

وی بیان کرد: در آموزه های دینی ما مباحثی در خصوص پیشگیری از بیماری ها و رعایت بهداشت افراد در جامعه مطرح است اما در بحث ویروس کرونا که جدید و بیماری امروزی است دعا یا ذکر خاصی نداریم و بهترین راهکار صحیح برای پیشگیری و علاج آن توجه به دستورات پزشکان است.

وی در  پایان با تأکید مجدد براعتماد آحاد مردم به پزشکان در مقابله با بیماری کرونا، گفت: در بحث پیشگیری از ابتلا و درمان  به بیماری کرونا ، همکاری و توجه جدی به شیوه نامه های ابلاغی  وزارت بهداشت از طریق رسانه ملی و رسانه های رسنی  و عمل به توصیه ها و دستورات آنان  لازم و ضروری است.

در پایان از پرشکان ، پرستاران و کادر درمان و تشخیص مقابله کرونا  در شهرستان دلفان تقدیر و تجلیل شد .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =