استاندار فارس: دولت متناسب با شرایط، عملکرد خوبی داشته است

شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: دولت با وجود مشکلاتی همچون تحریم‌های گسترده و شیوع ویروس کرونا توانسته با برنامه‌ریزی مناسب عملکرد مطلوب‌تری حتی نسبت به گذشته داشته باشد.

عنایت‌الله رحیمی، پنجشنبه در آیین تقدیر از دستگاه‌های برتر و کارکنان نمونه دستگاه‌های اجرایی استان فارس در شیراز افزود: در این استان نیز در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف شاهد تحولات و پیشرفت‌های چشمگیری بوده‌ایم و خدمات ارزنده‌ای به مردم ارائه شده است.
وی ادامه داد: از جمله این اقدامات می‌توان به اجرا و بهره‌برداری از خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز، احداث تصفیه خانه شماره ۲ شیراز و آبرسانی به شهرهای جهرم، داراب و سعادت شهر (مرکز شهرستان پاسارگاد) اشاره کرد.
رحیمی بیان داشت: افزون بر این در حال حاضر، اقداماتی برای آبرسانی به جنت شهر داراب، زرین‌دشت، ارسنجان، خفر و قیروکارزین در حال انجام است که امیدواریم در سال 99 شاهد بهره‌برداری از آنها باشیم.
استاندار فارس اضافه کرد: در بحث توسعه زیرساخت‌ها نیز به حمل و نقل به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه توجه جدی شده و در این زمینه روند اجرای آزاد راه شیراز - اصفهان به عنوان بزرگترین پروژه عمرانی وزارت راه و شهرسازی شتاب قابل توجهی گرفته است.
رحیمی گفت: در زمینه شاخص رونق فضای کسب و کار هم جایگاه استان فارس نسبت به گذشته بهبود یافته و میزان بیکاری در این استان از ۱۶.۹ درصد در انتهای سال ۹۱ به کمتر از هفت درصد در مقطع کنونی رسیده است.
وی اظهار داشت: افتتاح کارخانه آلومینیوم لامرد که موجب ارتقای چهار پله‌ای کشورمان در زمینه تولید شمش آلومینیوم در دنیا شد، افتتاح کارخانه فولاد پاسارگاد کوار، فولاد غدیر نی‌ریز و افتتاح کارخانه کربنیات سدیم کاوه فیروزآباد نیز از دیگر اقدامات انجام شده در استان فارس در جهت رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال است.

موفقیت دستگاه‌ها در گرو داشتن برنامه است
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود، با تاکید بر لزوم برنامه محور بودن دستگاه‌های اجرایی، موفقیت دستگاه‌ها را در گرو داشتن برنامه مناسب دانست و گفت: دستگاهی می‌تواند برتر باشد که برنامه داشته باشد و بر اساس برنامه عمل کند.
رحیمی ادامه داد: برخورد مناسب و شایسته با شهروندان و پاسخگویی مطلوب به ارباب رجوع، کاهش هزینه‌ها، افزایش بهره‌وری، قانونمداری، شفافیت و پاک دستی از جمله مواردی است که در ارزیابی دستگاه‌ها و کارکنان مد نظر قرار می‌گیرد و باید به آنها توجه شود.

دستگاه‌های برتر

در ادامه این آیین، از دستگاه‌های اجرایی برتر استان فارس و کارکنان نمونه آنها تجلیل شد.

در این مراسم از حمید دبیری مدیر حفظ نباتات اداره کل جهادکشاورزی استان، بیژن احمدپورکارشناس امور باشگاه های اداره کل ورزش و جوانان، فاطمه زرین کلاه کارشناس دانشگاه فرهنگیان استان، عبدالخالق زارعی کارشناس دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری، فرید وکیل زاده معاون اداره کل مدیریت بحران استانداری، علیرضا نظری رئیس گروه دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، سمیه امینی، کارشناس فرمانداری سپیدان، محمد پیشاهنگ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری لامرد و محمد کاوه کارشناس فرمانداری آباده قدردانی شد. 

امیرحسین جمشیدی مدیرکل دفتر فنی استانداری، عبدالعظیم خادم حمزه مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری، امین کهوا مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری، کیوان نیازی اردکانی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، عبداله رفیعی پور مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری، ناصر هاشمی مدیرکل امور مالیاتی استان، غلامعباس حسینی مدیرکل عامل شرکت گاز استان و حمیدرضا ایزدی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان از دیگر مدیران برتر استان بودند که از تلاش‌های آنها تجایل شد. 

داود ایوبی فرماندار شهرستان ممسنی، جلیل حسنی فرماندار شهرستان لارستان، اشکان کاظمی فرماندار شهرستان کوار و سیدمحمد موسوی فرماندار شهرستان مهر تقدیر به عمل آمد.

فرمانداری که برای چهارمین بار، برتر شد

در این میان، حسنی معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان برای چهارمین بار به عنوان فرماندار برتر استان معرفی شد.

حسنی با تقدیر از استاندار فارس ، معاونان و سایر مسئولان اجرایی در استان، این موفقیت را محصول تلاش همه مدیران و دست اندرکاران امور اجرایی و تلاش و همراهی آنان در امر خدمت رسانی مطلوب به مردم ، تعامل ، هماهنگی و همراهی همه مسئولان و ارکان نظام و مردم دانست و گفت: بدون شک کسب این عنوان مسئولیت فرمانداری لارستان را در ادامه راه و ارائه خدمت صادقانه و بی منت به مردم سنگین تر خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =