۳۳ میلیارد تومان طرح برق‌رسانی در جیرفت به مرحله اجرا درآمد

جیرفت - ایرنا - مدیر امور برق شهرستان جیرفت از اجرای 33 میلیارد تومان طرح زیرساختی در زمینه برق‌رسانی طی سال گذشته تاکنون در این شهرستان خبر داد.

غلامعباس انجم‌شعاع روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تعداد طرح های بهره برداری شده اداره برق شهرستان جیرفت را طی سال گذشته تاکنون ۹۶ طرح عنوان کرد و از افتتاح نمادین تعدادی از این طرح ها در هفته دولت خبر داد.

وی خدمات ارائه شده در حوزه برق را شامل توسعه شبکه شهری و روستایی، رفع افت ولتاژ مناطق شهری و روستایی، اصلاح و تبدیل شبکه های فرسوده، تامین روشنایی و معابر شهری و توسعه و تقویت شبکه های فشار متوسط دانست و اعتبار هزینه شده در این بخش ها را از محل اعتبارات داخلی شرکت توزیع نیروی برق جنوب کرمان عنوان کرد.

مدیر امور برق جیرفت از هزینه ۱۰ میلیارد و ۳۹۲ میلیون تومانی برای اصلاح شبکه‌های فرسوده برق این شهرستان خبر داد و طول شبکه اصلاح و تبدیل شبکه‌های فرسوده شهرستان جیرفت را ۱۰۴ کیلومتر اعلام کرد و افزود: ۱۳ کیلومتر شبکه فشار متوسط و ۹۱ کیلومتر شبکه فشار ضعیف اجرا شده است.

وی به برق‌رسانی به طرح‌های عمرانی شهرستان جیرفت اشاره کرد و گفت: یک میلیارد و ۹۷۳ میلیون ریال برای توسعه روستاهای حومه و رفع اُفت ولتاژ روستای رومرز و مسکن مهر خیران هزینه شده است.

انجم شعاع اظهار داشت: با تخصیص اعتبار از سوی شرکت توزیع نیروی برق جنوب کرمان سه میلیارد تومان برای اصلاح و تقویت ولتاژ برق مناطق روستایی و شهری این شهرستان هزینه شد.

وی طول شبکه اصلاح و رفع افت ولتاژ مناطق روستایی و شهری جیرفت را هشت هزار متر برشمرد و از اجرای ۲۰ پست هوایی برق (ترانسفورماتور) در این زمینه خبر داد.

وی تصریح کرد: پنج هزار و ۸۰۰ متر شبکه فشار متوسط و ۲ هزار و ۲۰۰ متر شبکه فشار ضعیف برای اصلاح و رفع افت ولتاژ مناطق روستایی و شهر جیرفت اجرا شد.

مدیر امور برق جیرفت با بیان اینکه اصلاح و رفع افت ولتاژ مناطق روستایی و شهری این شهرستان در ۲۳ نقطه انجام شد، افزود: از این تعداد، ۱۷ منطقه روستایی و مابقی شهری بودند.

وی از هزینه ۲۰ میلیارد و ۴۱۱ میلیون ریالی در زمینه توسعه شبکه برق شهری و روستایی جیرفت خبر داد و گفت: درزمینه توسعه شبکه برق شهری ۹ میلیارد و ۳۰۳ میلیون ریال و در بخش توسعه شبکه روستایی شهرستان جیرفت ۱۱ میلیارد و ۱۰۸ میلیون ریال اعتبار هزینه شد.

انجم‌شعاع مجموع طول توسعه شبکه برق شهری و روستایی شهرستان جیرفت را ۱۵ هزار متر مربع عنوان کرد و افزود: طول شبکه شهری ۶ هزار و ۶۰۰ متر و در بخش روستایی هشت هزار و ۴۰۰ متر شبکه توسعه برق ایجاد شد.

وی ادامه داد: همچنین برای توسعه شبکه برق شهری و روستایی شهرستان جیرفت چهار دستگاه پست هوایی و ۱۰۰ متر خط فشار متوسط برق در راستای تامین برق متقاضیان جدید ایجاد شد.

وی از نصب یکهزار و ‌۲۰۰ عدد چراغ روشنایی معابر در شهرستان جیرفت با اعتبار یک میلیارد تومان به منظور بهبود روشنایی خبر داد و گفت: بیش از یکهزار و ۲۰۰ متر شبکه فشار ضعیف برای زیر ساخت روشنایی معابر نیز در این شهرستان ایجاد شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =