بزرگترین بیمارستان بیماران سرطانی شمال شرق کشور در مشهد افتتاح می‌شود

مشهد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از افتتاح بزرگترین بیمارستان درمان بیماران سرطانی در شمال شرق کشور با عنوان "ناظران" همزمان با میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.

دکتر محمدحسین بحرینی روز پنجشنبه به اتفاق سایر مدیران حوزه درمان این دانشگاه از  بیمارستان تازه تاسیس ناظران ویژه بیماران سرطانی در مشهد بازدید کرد و در جلسه‌ای که در همین ارتباط تشکیل شد نسبت به برطرف کردن کمبود تجهیزات و مشکلات بهره‌برداری از این بیمارستان قول مساعد داد.
وی گفت: احداث بیمارستانی مجهز برای بیماران سرطانی با معماری زیبا و تجهیزات لازم توسط انجمن خیریه بیماران سرطانی مشهد جای بسی قدردانی  و تشکر دارد.

او اظهار امیدواری کرد که بیمارستان تخصصی عباس ناظران ویژه بیماران سرطانی در مرحله نخست با ۷۵ تخت بیمارستانی در ۱۳ آبان ماه امسال همزمان با بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد مشهد افتتاح شود و به تدریج دیگر بخش‌های آن شامل بخش مردان، زنان و کودکان مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان‌ این که این دانشگاه هم اکنون چندین پروژه بزرگ بهداشتی، درمانی و آموزشی را در حال اجرا دارد افزود: ساخت دانشکده‌های پرستاری، بهداشت، طب سنتی و داروسازی، بیمارستان روانپزشکی و بیمارستان سوانح و امداد و نجات از این جمله است. 
رییس هیات مدیره انجمن بیماران سرطانی مشهد نیز طی سخنانی در این جلسه گفت: عملیات ساخت بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی "ناظران " ویژه بیماران سرطانی از سال ۱۳۹۴ توسط این انجمن آغاز شد و هم‌اکنون آماده بهره‌برداری است.
حمید مستشاری افزود: این بیمارستان در فضایی به مساحت ۱۸ هزار و ۵۰۰ مترمربع و زیر بنای ۲۹ هزار متر مربع در پنج طبقه ساخته شده است و نیکوکاران مشهدی تاکنون هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال برای ساخت آن هزینه کرده‌اند.
وی ادامه داد: تمامی اعتبارات ساخت بیمارستان ناظران توسط خیران و انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد و بدون هیچ کمکی از دولت تامین شده است.
او از دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای تامین تجهیزات لازم بیمارستان ناظران تقاضای کمک کرد و گفت:  برای خرید بخشی از تجهیزات پزشکی بیمارستان ناظران دست کم ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
مدیر عامل انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد نیز در این بازدید گزارشی از چگونگی ساخت، پیشرفت ساختمان، چگونگی خرید تجهیزات پزشکی و خدمات درمانی مشکلات نقدینگی در راه‌اندازی این بیمارستان را ارائه داد.
اصغر افراسیابی افزود: بیمارستان ناظران تکمیل کننده فعالیت مرکز درمانی رضا (ع) است که از ۱۳ سال گذشته تاکنون در مشهد به همت انجمن حمایت از بیماران سرطانی فعالیت دارد. 
وی اضافه کرد: طبق پیش‌بینی‌های انجام شده بیماران سرطانی پذیرش شده در بیمارستان مزبور جراحی شده و برای درمان‌های تکمیلی شیمی‌درمانی و پرتودرمانی به مرکز درمانی رضا(ع) ارجاع داده می‌شوند در حالی که پیش از این تمامی مراحل تشخیص و درمان بیماران سرطانی به غیر از جراحی در این مرکز انجام می‌شد.
انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد که مرکز درمانی رضا(ع) و بیمارستان عباس ناظران توسط این انجمن ساخته شده است از سال ۱۳۶۱ توسط گروهی از نیکوکاران در این کلانشهر مذهبی فعالیت می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =