وزیران ورزش، ارتباطات و امورخارجه به مجلس می‌روند

تهران- ایرنا- وزیران ورزش و جوانان، ارتباطات و فناوری اطلاعات و امور خارجه هفته آینده در کمیسیون‌های اصل ۹۰ و امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی حاضر می شوند

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از خانه ملت، حسین میرزایی عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان برای توضیح در مورد قرارداد ویلموتس در نشست روز شنبه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس حضور می‌یابد، اظهارداشت: هفته‌های گذشته نشستی با حضور برخی از اعضای کمیسیون فرهنگی و فراکسیون ورزش برای بررسی قرارداد سرمربی سابق تیم ملی فوتبال برگزار شد.

وی افزود: قرار است شنبه آینده هم نشستی را با حضور وزیر ورزش و اعضای فدراسیون فوتبال برگزار و به جمع‌بندی برسیم.

وزیران ارتباطات و امور خارجه به کمیسیون امنیت ملی مجلس می‌روند

اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس هم هفته بعد به بررسی تهدیدات امنیتی فضای سایبری در حضور وزیر ارتباطات می‌پردازند و وزیر امور خارجه نیز برای پاسخ به سوالات تعدادی از نمایندگان به این کمیسیون می‌رود.

اعضای کمیسیون امنیت ‌ملی و سیاست ‌خارجی در روزهای یکشنبه و سه‌شنبه هفته آینده در نشست‌های مختلف ضمن مروری بر آخرین اخبار و تحولات، میزبان وزرای ارتباطات و امور خارجه هستند.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی روز یکشنبه بررسی طرح/لایحه «تشکیل سازمان پدافند غیرعامل» و طرح/لایحه «الحاق یک ماده به قانون خدمت وظیفه عمومی» را در دستور کار نشست‌های هفتگی خود قرار داده است.

اعضای این کمیسیون تخصصی مجلس شورای اسلامی روز سه‌شنبه ضمن مروری بر آخرین اخبار و تحولات به استماع گزارش رییس کمیته روابط خارجی درخصوص برگزاری نشست تخصصی این گروه و بررسی و جمع‌بندی طرح‌ها و لوایح مطروحه خواهند پرداخت.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم در ادامه برنامه کاری روز سه‌شنبه خود به بررسی تهدیدات امنیتی فضای سایبری در کشور در حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌پردازند.

نشست با وزیر امور خارجه برای طرح و بررسی سوال علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان، محمدحسن آصفری نماینده اراک، کمیجان و خنداب، جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات، زهره الهیان نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، حسن نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان و سوال مشترک علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان و ۲۱ نفر از نمایندگان، از دیگر دستور کارهای روز سه‌شنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس است.

هیات رییسه این کمیسیون و روسای کارگروه‌ها نیز صبح چهارشنبه نشستی را خواهند داشت.

براساس دستورکار اعلام شده، کارگروه روابط خارجی کمیسیون همچنین روز یکشنبه به بررسی «لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی میان دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری صربستان»، «لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی حمایت از ارقام جدید گیاهی (مورخ ۲ دسامبر ۱۹۶۱ برابر با ۱۱ آذر ۱۳۴۰) با اصلاحات بعدی و عضویت در اتحادیه آن»، «لایحه پروتکل حفاظت از تنوع زیستی الحاقی به کنوانسیون چهارچوب حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر»، «لایحه موافقتنامه انتقال محکومین میان دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه» و «لایحه پروتکل اصلاح موافقتنامه میان دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه جهت معاضدت در پرونده‌های مدنی و جزایی» می‌پردازند.

کارگروه روابط خارجی «لایحه موافقتنامه همکاری اقتصادی و تجاری میان دولت‌های ساحلی خزر» و «لایحه عضویت سازمان فضایی ایران در فدراسیون بین‌المللی فضانوردی» را در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بررسی می‌کند.

این کارگروه روز دوشنبه به بررسی میزان دارایی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور- قبل و بعد از وقوع انقلاب اسلامی- شامل (املاک، سهام شرکت‌ها، معادن و موسسات خارجی و مطالبات تهران از سایر دولت‌ها) با حضور مسئولین دستگاه‌های ذیربط می‌پردازند.

کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی روز سه‌شنبه به بررسی موضوعات: الف) گام‌های کاهش تعهدات برجامی ایران در سایت‌های فردو و نطنز، ب) تبعات اقتصادی و امنیتی هسته‌ای شدن کشورهای عربستان سعودی، امارات متحده عربی و ترکیه، ج) فرصت‌ها و تهدیدات دیپلماسی هسته‌ای ایران، د) تمهیدات امنیتی و حفاظتی برای تجهیزات و فناوری دفاعی که شائبه آلودگی در آنها وجود دارد با حضور مسئولین دستگاه‌های ذیربط خواهد پرداخت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =