مدیرکل آموزش و پرورش: لرستان برای شروع سال تحصیلی آماده شده است

خرم آباد- ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: آمادگی برای شروع سال تحصیلی با توجه به شیوع ویروس کرونا و در هر شرایطی در استان ایجاد شده است.

علیرضا نخعی  روز پنجشنبه در نشست هماهنگی  بازگشایی مدارس در ۱۵ شهریور همزمان در سراسر استان تاکید کرد و افزود:در سالتحصیلی پیش رو هیچ دانش آموزی از تحصیل باز نخواهد ماند.

وی با تاکید بر حضور فیزیکی یا مجازی همه دانش آموزان در کلاس های آموزشی (بسته به وضعیت مناطق) در سال تحصیلی جدید گفت : پیش بینی تمام شرایط برای هر وضعیتی شده است و هیچ دلیلی مانع آموزش نخواهد شد  به طوری که در مناطق با وضعیت قرمز ، کلاس ها به صورت آنلاین در بستر شبکه شاد ، در مناطق زرد به صورت نیمه حضوری و با رعایت فاصله گذاری و لزوم استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده و با مراقبت همکاران در جلوگیری از ازدحام دانش آموزان در محوطه مدارس و توجه به خودمراقبتی دانش آموزان ، برگزار خواهد شد.

نخعی با اشاره به حضور موثر بازرسین ، مراقبین سلامت و بهورزها در مدارس جهت آموزش نحوه رعایت پروتکل ها و پاسخگویی به سوالات دانش آموزان ، تصریح کرد : دغدغه آموزش و پرورش سلامت دانش آموزان است و ما خود را در این خصوص امانت دار مردم می دانیم .

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان ضمن اظهار آمادگی کامل مدارس جهت بازگشایی در هر شرایطی ، بر عملیاتی شدن برنامه های پیش بینی شده تاکید کرد و افزود : حضور همکاران آموزشی در مدرسه و کلاس های شبکه شاد از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

وی  حفظ تعامل و ارتباط مستمر اولیا با مدرسه در جهت رسیدن به هدف والای تعلیم و تربیت را مهم عنوان کرد و گفت : هماهنگی و همسویی خانه و مدرسه باعث کیفیت بخشی به آموزش می شوند.

سال تحصیلی با حضور ۳۶۰ هزار دانش‌آموز در پنج هزار و ۳۰۰ مدرسه لرستان آغاز می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =