آغاز گازرسانی به ۱۹ روستای بوکان با حضور استاندار آذربایجان‌غربی

مهاباد- ایرنا- عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۹ روستایی شهرستان بوکان امروز، پنجشنبه با حضور استاندار آذربایجان‌غربی آغاز شد .

 مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی روز پنجشنبه در این آیین که با حضور نماینده مردم بوکان در مجلس در روستای جمبوغه از توابع بخش مرکزی برگزار شد، اظهار داشت: گازرسانی به این روستاها در قالب ۱۴ روستای محور "کانی رش" و پنج روستای محور "جمبوغه" اجرا خواهد شد.

علیرضا شیخی افزود: ۱۴ روستای محور "کانی‌رش" از توابع بخش مرکزی بوکان در مجموع دارای ۶۸۳ خانوار بوده که برای گازرسانی به آن ۱۲۱ هزار و ۳۱۰ متر شبکه‌گذاری اجرا و با واگذاری ۶۰۵ انشعاب‌، این روستاییان از نهمت گاز برخوردار خواهند شد.

مدیر عامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی اضافه کرد: گازرسانی به پنج روستای محور "جمبوغه" نیز شامل  ۳۴۴ خانوار است که برای بهره‌مندی آنان از گاز، ۲۷ هزار و ۱۷۲ متر شبکه‌گذاری و نصب ‌۳۷۰ انشعاب گاز پیش‌بینی شده است.

شیخی ادامه داد: برای اجرای این پروژه‌ها در مجموع به ۱۳۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی میزان برخورداری شهرستان بوکان از گاز طبیعی در بخش روستایی را ۶۵ درصد اعلام کرد و گفت: این در حالی است که قبل از دولت تدبیر و امید، این میزان تنها ۲۵ درصد بود.

وی با بیان اینکه با افتتاح این طرح‌ها بهرمندی مناطق روستایی بوکان از نعمت گاز افزایش پیدا می‌کند، ادامه‌ داد: سعی ما بر این است  که کار گازرسانی به ۵۱ روستا تا پایان سال آینده به پایان برسد که در این صورت درصد بهره‌مندی روستاهای این شهرستان از گاز به ۹۰ درصد تا پایان سال آینده خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان ‌غربی با اعلام اینکه تعداد خانوارهای شهری بهره‌مند از گاز در آذربایجان‌غربی به ۶۶۸ هزار خانوار رسیده است، گفت: به‌رغم مشکلات اقتصادی، اجرای پروژه‌های گازرسانی در حال انجام است و دولت عزم جدی برای اتمام طرح‌های نیمه تمام در این حوزه دارد.

از مجموع ۲۵۸ هزار نفر جمعیت شهرستان بوکان بیش از ۱۹۷ هزار نفر آن در شهر و مابقی در ۲ بخش مرکزی و سیمینه ساکن هستند. 

بوکان با دارا بودن ۲ بخش مرکزی و سیمینه در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

دیدار با خانواده شهید سلامت بوکانی و افتتاح سه طرح عمران شهری از دیگر برنامه‌های سفر یکروزه "محمدمهدی شهریاری" استاندار آذربایجان‌غربی به این شهرستان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =