تمام مدارس سنقر و کلیایی از روز شنبه به صورت حضوری دایر است

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار سنقر و کلیایی با بیان اینکه فعالیت مدارس این شهرستان از روز شنبه ١۵ شهریور ماه آغاز می‌شود، گفت: تمام تمهیدات لازم برای اجرای شیوه‌نامه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس شهرستان در نظر گرفته شده است.

غلامرضا مرتضوی روز پنجشنبه در پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش که در سرسرای جلسات شهرداری سنقر برگزار شد، افزود: آغاز شروع سال تحصیلی جدید با اولویت حضور دانش آموزان و در کنار آن با استفاده از فضای مجازی، برنامه شاد و صدا وسیما صورت می گیرد. 

وی گفت: تصمیمات تقسیم بندی و گروه بندی دانش آموزان به منظور کاهش ظرفیت و اجرای پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل ها به عهده شورای هر مدرسه گذاشته شده که تمهیدات لازم را براساس چهارچوب ها اجرا و به خانواده ها ابلاغ کند. 

مرتضوی با بیان اینکه حضور دانش آموزان با رعایت پروتکل ها و تقید بر اجرای کامل دستورالعمل های بهداشتی خواهد بود، گفت: خانواده ها این اطمینان خاطر را داشته باشند که تمامی مدارس سطح شهرستان با رعایت موارد شیوه نامه های بهداشتی شروع به کار خواهد کرد و سلامت دانش آموزان در اولویت است. 

وی ادامه داد: به این منظور چند تیم بازرسی با مسوولیت معاون فرماندار و کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان در نظر گرفته شده و نظارت الزام بر اجرای مصوبات و دستورالعمل ها در مدارس به صورت مستمر کنترل خواهد شد.
شهرستان سنقر و کلیایی با ۹۱ هزار نفر جمعیت در ۸۵ کیلومتری شمال شرق کرمانشاه واقع شده است.