تمهیدات اتوبوسرانی و تاکسیرانی تهران برای بازگشایی مدارس اعلام شد

تهران- ایرنا- روز شنبه، ۱۵ شهریور بنابر اعلام مسئولان وزارت آموزش و پرورش سال جدید تحصیلی آغاز می‌شود و بر همین اساس شرکت واحد اتوبوسرانی و سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسی تهران تمهیدات ویژه‌ای برای این امر اتخاذ کرده است.

«محمود ترفع» مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران روز پنجشنبه در این باره به ایرنا گفت: کار تعمیر و بازسازی اتوبوس‌های پایتخت را قبل از فروردین آغاز کردیم و تلاش می‌کنیم با حداکثر ناوگان و توان خود نسبت به خدمت‌رسانی به دانشجویان و دانش‌آموزان طی سال تحصیلی جدید بپردازیم.

راه اندازی خطوط اتوبوس سرویس مدارس 

وی همچنین از راه‌اندازی خطوط سرویس مدارس در پایتخت همزمان با شروع سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: در این راستا مسیرهای که بیشترین تعداد مدرسه در آن وجود دارد، شناسایی شده و کار سرویس‌دهی در این مسیرها تقویت میشود.

به گفته «ترفع» اتوبوس‌های سرویس مدارس هم پیش و پس از ساعت آغاز و اتمام کار روزانه مدارس برای خدمت‌رسانی به دانش‌آموزان فعال می‌شود.

این مقام مسئول افزود: این اتوبوس‌ها نشانگر سرویس مدارس دارد و با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی به دانش‌آموزان خدمت‌رسانی خواهد کرد.

ترفع خاطر نشان کرد: اتوبوس‌های سرویس مدارس در ۲۰ خط در ۲۲ منطقه تهران فعالیت خواهد کرد.

گشت مشترک پلیس و تاکسیرانی برای نظارت بر سرویس مدارس

مدیرعامل تاکسیرانی تهران نیز درباره تمهیدات این سازمان برای بازگشایی مدارس به ایرنا گفت: درباره موضوع سرویس مدارس جلسه مشترکی را با رئیس پلیس راهور پایتخت برگزار کردیم و مقرر شد از ۱۵ شهریور، گشت مشترک جهت نظارت بر فعالیت سرویس مدارس توسط پلیس و تاکسیرانی انجام شود.

«علیرضا قنادان» ادامه داد: بر این اساس در مورد سرویس‌های غیرمجاز اعمال قانون خواهد شد.

وی همچنین از ثبت‌نام پیمانکاران سرویس مدارس خبر داد و گفت: فراخوان الکترونیکی رانندگان سرویس مدارس در حال انجام است و این افراد پس از اقدامات لازم می‌توانند برای دریافت برچسب سرویس مدرسه اقدام کنند.

به گفته مدیرعامل تاکسیرانی رانندگانی که قبلاً فعالیت در این حوزه داشته و گواهی سلامت در سال‌های گذشته دریافت کرده باشند، نیاز به دریافت مجدد این گواهی ندارند.

وی افزود: رانندگانی که سابقه فعالیت تحت عنوان سرویس مدرسه ندارند نیز باید به صورت تدریجی برای دریافت گواهی سلامت اقدام کنند.

«قنادان» همچنین با بیان اینکه تقاضای سفر تاکسی به دلیل شیوع ویروس کرونا کاهش چشمگیری داشته است، گفت: از این رو نگرانی چندانی در مورد کاهش عرضه تاکسی همزمان با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها نداریم.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران اعلام کرد: همچنین نظارت سیستمی مرکز کنترل هوشمند تاکسیرانی را خواهیم داشت و از طریق رصد هوشمند هر کجا نیاز به افزایش تعداد تاکسی باشد، اقدامات لازم انجام می‌شود.

«قنادان» یادآور شد: تیم‌های پشتیبانی متشکل از خودروهای «ون» جهت تقویت خطوط در نظر گرفته شده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی در تاکسی‌ها توسط رانندگان و مسافران از طریق عوامل میدانی تاکسیرانی رصد می‌شود.

به گزارش ایرنا وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سال تحصیلی جدید به شکل حضوری از روز شنبه ۱۵ شهریور ماه آغاز می‌شود، تاکید دارد که دانش‌آموزان باید برای سال تحصیلی جدید و حضورشان با مدیران مدارس هماهنگ باشند.

به گفته «محسن حاجی‌میرزایی» برای آماده شدن شرایط شروع موفق سال تحصیلی تلاش‌های بسیار شده است و دست‌اندرکاران آموزش‌وپرورش در سراسر کشور، مدارس را برای استقبال از دانش‌آموزان آماده کرده‌اند. 

دانش‌آموزان کشور دوسوم سال تحصیلی گذشته را به ‌شکل حضوری و یک‌سوم پایانی را به‌طور مجازی و با استفاه از روش‌های آموزش غیرحضوری پشت گذاشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =