فرودگاه یاسوج نیازمند حمایت از سوی مسوولان کشوری است

یاسوج- ایرنا- نماینده مردم شهرستان های بویراحمد،دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی گفت: فرودگاه یاسوج چنانچه با روند گذشته فعالیت کند سودی برای مردم استان ندارد و انتظار می رود مسوولان کشوری با حمایت بیشتر ، توسعه و تجهیز و افزایش پرواز های آن زمینه توسعه استان را فراهم کنند.

به گزارش ایرنا، مهدی روشنفکر  روز پنجشنبه در حاشیه سفر وزیر راه و شهرسازی به یاسوج اظهار داشت: بود و نبود فرودگاه یاسوج در صورت ادامه روند گذشته هیچ سودی برای مردم استان ندارد و بهتر است تکلیف فرودگاه یاسوج مشخص شود.

وی افزود: افزایش طول باند فرودگاه یاسوج از ۲۶۰۰ متر به ۳۲۰۰ متر امکان نشست و برخاست هواپیماهای با بدنه متوسط در آنرا فراهم کرده است. 

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد،دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تاکنون میلیارد ها تومان برای توسعه فرودگاه یاسوج هزینه شده است.

روشنفکر تاکید کرد: افزون بر ۳۰۰ هکتار از زمین‌های آبی کشاورزی در اختیار فرودگاه یاسوج قرار گرفته است ، چنانچه این مقدار زمین در اختیار حوزه کشاورزی و گلخانه قرار می‌گرفت، سود آن عاید مردم می شد.

وی یکی از شاخص های توسعه هر منطقه را داشتن محورهای مواصلاتی استاندارد ذکر کرد.

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد،دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی گفت: مجموع راه های استان۶ هزار و ۵۰۰ کیلومتر است که از این میزان چهار هزار و ۴۰۰ کیلومتر آن جاده‌های روستایی است.

روشنفکر عنوان کرد: نیمی از این جاده‌های روستایی آسفالت شده و میانگین شاخص آسفالت در ایران ۸۰ درصد است که این استان نسبت به میانگین کشوری بسیار پایین است .

وی ابراز داشت: در  حالی که دیگر استانها دنبال توسعه آزادراه‌ هستند اما هنوز بسیاری از جاده‌های روستایی استان خاکی و شوسه هستند ضمن اینکه کهگیلویه و بویراحمد فاقد آزاد راه است. 

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد،دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بر اساس اعتباراتی که در سال های گذشته برای اتصال یاسوج به راه آهن اقلید لحاظ شده، حدود ۵۰ سال طول خواهد کشید که به راه آهن اقلید متصل شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =