آموزش در مدارس شهرستان جهرم تا ۱۵ مهر ۹۹ غیرحضوری اعلام شد

شیراز-ایرنا-رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان جهرم گفت: بنا به تصمیم شورای آموزش و پرورش این شهرستان، با توجه به وضعیت قرمز این منطقه به لحاظ شیوع کرونا، از پانزدهم شهریورماه آغاز بازگشایی مدارس تا پانزدهم مهرماه ۹۹ آموزش‌ها به صورت غیر حضوری انجام می‌شود.

مهدی نیک‌فر، پنجشنبه در گفت ‌و گو با ایرنا افزود: این تصمیم در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان جهرم که در هفته اخیر با حضور اعضای این شورا متشکل از فرماندار ویژه شهرستان، دادستان، شهردار، نماینده امام جمعه، رییس شورای اسلامی شهر، رییس و معاون دانشگاه علوم پزشکی، نماینده اولیا و نمایندگان مدیران مدارس برگزار شد، اتخاذ شد.

وی بیان کرد: در این نشست در مورد نحوه شروع سال تحصیلی از پانزدهم شهریورماه ۹۹ بحث و تبادل نظر شد که با توجه به وضعیت قرمز شهرستان جهرم مقرر شد، بازگشایی مدارس در این شهرستان با در نظر گرفتن وضعیت قرمز، اجرایی شود.

نیک فر اظهار داشت: در این وضعیت، کادر اجرایی و آموزشی مدارس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدرسه حضور می‌یابند و با استفاده از امکانات موجود در مدرسه، آموزش‌ها را به صورت غیرحضوری پیگیری خواهند کرد.

وی اضافه کرد: انجام این نحوه آموزش برای بازه زمانی پانزدهم شهریورماه تا پانزدهم مهرماه ۹۹ خواهد بود و پس از آن، نحوه آموزش با توجه به شرایط از سوی اداره آموزش و پرورش شهرستان جهرم اعلام خواهد شد.

رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان جهرم بیان داشت: نحوه ادامه برنامه آموزشی مدارس تابع اعلام وضعیت شهرستان از طرف ستاد کرونای شهرستان خواهد بود که اطلاع‌رسانی می‌شود.

به گفته نیک‌فر، مراسم روز آغازین سال تحصیلی جدید به صورت مجازی در سامانه شبکه آموزشی دانش‌آموزان موسوم به "شاد" و سایر نرم‌افزارهای مورد تایید آموزشگاه برگزار خواهد شد.

وی، در بخش دیگری از مطالب خود به پاره‌ای از فعالیت‌های آموزش و پرورش شهرستان جهرم برای سال تحصیلی جدید اشاره و بیان کرد: ساماندهی فضاهای آموزشی این شهرستان، دوره‌ای کردن بیش از ۱۶ مدرسه ابتدایی، مجهزکردن چهار مدرسه و بیش از ۷۰ کلاس درس به تخته‌های هوشمند، اصلاح ساختار توزیع نیروی انسانی، تقویت نمایندگی‌های این اداره در بخش‌ها و همچنین تفویض اختیار به آنها از جمله این فعالیت‌هاست.

نیک‌فر ادامه داد: آشناکردن فرهنگیان با شیوه کار در فضای مجازی، تولید محتوای آموزشی، تولید نرم‌افزار آموزشی، حل مشکل دسترسی به اینترنت مناطق روستایی، آموزش مدیران، حل مشکل دستگاه‌های مولد گرما و سرما در بخش عمده‌ای از مدارس این شهرستان و ساماندهی سرویس رفت و آمد دانش‌آموزان از دیگر اقدامات صورت گرفته برای سال تحصیلی جدید در این شهرستان است.

رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان جهرم همچنین در مورد برخی از مشکلات فراروی این اداره گفت: پراکندگی روستاها و گستردگی این منطقه که کار توزیع نیروی انسانی و حرکت به سمت عدالت آموزشی را مشکل می‌کند، عدم اعتبار کافی برای تجهیز مدارس به ویژه هنرستان‌ها و کارودانش‌ها، موضوع چارت اداری و حذف‌شدن تدریجی بیش از ۱۰ پست از جمله مسائلی است که کار مدیریت و راهبری را با مشکل مواجه کرده است.

نیک‌فر، از فرسودگی و قدمت بالای یک سوم از فضاهای آموزشی شهرستان جهرم به عنوان یکی دیگر از مشکلات آموزش و پرورش این شهرستان نام برد.

رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان جهرم افزود: به نظر می‌رسد آموزش و پرورش در سطح ملی با سه چالش، تامین نیروی انسانی با کیفیت در تراز انقلاب اسلامی، فراهم‌سازی فضاهای آموزشی متناسب با شرایط بومی هر منطقه به نحوی که مدرسه شرایط تبدیل شدن به کانون تربیت محله را داشته باشد و همچنین تهیه محتوای آموزشی به نحوی که بتواند دانش‌آموز چند ساحتی و سیر کننده در مسیر حیات طیبه را تربیت کند، مواجه است.

وی، در باره شاخص‌های رشد مد نظر اداره آموزش و پرورش شهرستان جهرم هم گفت: استقرار و ارتقای طرح تدبیر و مدل تعالی مدیریت، افزایش چشمگیر تولیدات هنرستانی، افزایش در جلب مشارکت خیران مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار از جمله شاخص‌های مورد نظر این اداره به شمار می‌آید.

نیک‌فر ادامه داد: تلاش برای کسب مقام در رقابت‌های پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی، استقرار دانشگاه فرهنگیان در شهرستان جهرم، افزایش محل درآمدهای اختصاصی و عمومی این اداره‌، افزایش تعداد پذیرفته‌شدگان رشته‌های خاص کنکور و همچنین افزایش شاخص میانگین و درصد پایه دوازدهم از دیگر شاخص‌های رشد مورد نظر اداره آموزش و پرورش این شهرستان است.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

بنا به اظهار سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر امروز (سیزدهم شهریورماه ۹۹) تا کنون ۳۸۰ هزار و ۷۴۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۲۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جانباختگان کرونا در کشور به ۲۱ هزار و ۹۲۶ نفر رسیده است.

به گفته سیما سادات لاری، بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های آذربایجان غربی، البرز، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، فارس، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =