حبس زدایی موجب سالم سازی فضای عمومی جامعه می‌شود

تبریز-ایرنا- رییس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی کاهش جمعیت کیفری را یکی از مهمترین فواید حبس زدایی و قوانین مربوط به حبس‌های جایگزین دانست که می تواند در سالم سازی فضای عمومی جامعه و نیز تادیب مجرمان تاثیر عمیقی داشته باشد.

موسی خلیل اللهی روز پنجشنبه با حضور در زندان مرکزی تبریز به همراه دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان تبریز و معاونین دادگستری و مدیر کل زندان‌های آذربایجان شرقی ضمن بازدید از این محل، با مددجویان زندان تبریز به صورت چهره به چهره دیدار و دستورات لازم را برای رفع مشکلات آنان صادر کرد.

وی، حبس زدایی، کاهش جمعیت کیفری و استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس را از اولویت‌های دستگاه قضا عنوان و اضافه کرد: با توجه به این مساله در اعطای مرخصی و اعمال عفو و بخشودگی نیز به امر مشارکت مددجویان در برنامه‌های قرآنی، اصلاحی و تربیتی توجه ویژه‌ای می‌شود.

خلیل اللهی اصلاح و تقویت پایه های اخلاق و معنویت جامعه را از عوامل مهم در کاهش بزهکاری در جامعه برشمرد که فرآیندی زمان بر و نیازمند فرهنگ سازی می باشد.

رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: این اقدامات کار ریشه ای می طلبد تا زمینه های آن در جامعه فراهم و پذیرش اجتماعی به یک فرهنگی عمومی تبدیل شود که در این میان رسانه های گروهی و خبرنگاران می توانند نقش ممتاز و تعیین کننده ای ایفا کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =