نماینده ولی فقیه: خدمتی بی‌منت به مردم کردستان خواهم داشت

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: تمام تلاش خود را بکار می‌گیرم تا خدمتی بی‌منت به مردم این استان داشته باشم و برای این مهم، نیازمند مشورت، همکاری و دلسوزی اقشار مختلف مردم به ویژه نخبگان و جوانان پرشور و انقلابی هستم.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام حاج عبدالرضا پورذهبی روز پنجشنبه در آیین تودیع و معارفه نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار داشت: خدا را شکرگزار هستم که توفیق خدمتگزاری بنده به مردم کردستان را داد و از سپاسگزار رهبر معظم انقلاب هستم که به اینجانب اعتماد کرده و بنده را مفتخر به خدمت به این خطه از ایران اسلامی کردند.

وی اضافه کرد: وظیفه خود می‌دانم که از کسانی در کسوت نماینده ولی فقیه در کردستان زحمت کشیده‌اند و در طی ۳۸ سال با مجاهدت فراوان و ایجاد زیرساخت‌های مناسب به خدمت هرچه مفیدتر این جایگاه کمک کردند تا بنده تااکنون بتوانم با استفاده از ظرفیت‌های ایجاد شده توسط ‌آنان در مسیر هموارتری قرار گیرم.

نماینده ولی فقیه در کردستان یادآور شد: فرصت ایجاد شده برای خدمت به مردم کردستان را غنیمت شمرده و تلاش خود را بکار می‌گیرم با کمک خداوند و تلاش جهادی و مساعدت دلسوزان، حرکت مفیدی برای پیشبرد اهداف نظام انجام دهم.

حجت‌الاسلام پورذهبی تاکید کرد: اولویت بنده مجاهدت فرهنگی در راستای بسط گفتمان امام و رهبری با استفاده از استعدادها و ظرفیت‌های انسانی کردستان است.

وی با بیان اینکه گوش شنوا و قلب دریایی خواهم داشت، اظهار داشت: تلاش خواهم کرد با حفظ پروتکل‌های بهداشتی در اولین فرصت با مردم از نزدیک دیداری داشته باشم.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه تلاش بنده این است که مسایل اصلی فرهنگی استان را تقویت کنم، افزود: این مهم با استفاده از نیروهای نخبه و میدان دادن به جوانان پرانگیزه تحقق خواهد یافت.

تلاش برای تقویت وحدت بین مذاهب اسلامی
نماینده سابق ولی فقیه در کردستان نیز ضمن قدرددانی از عنایت و اعتماد رهبری به خود برای خدمت ۱۰ ساله به مردمی خوب و باصفا در کردستان، اظهار داشت: در خدمت مردمی نجیب، باصفا، با وفا، خونگرم و دوست داشتنی بودم و هیچ وقت احساس غربت نکردم.

آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی به وجود ارتباط نزدیک با مردم و روحانیون شیعه و سنی در کردستان اشاره کرد و افزود: تلاش مسوولانی که با ارتباط دوستانه وظیفه حمایت از مردم را در جهت رفاه حال آنان و پیشرفت و توسعه استان فراهم کردند، قابل تقدیر است.

وی ضمن تقدیر از مجموعه فرماندهان نظامی و انتظامی و امنیتی در راستای حفظ امنیت در استان، یادآور شد: حفظ آرامش استان در سایه تعامل مسوولان با یکدیگر ایجاد شد و در همه این ۱۰ سال، ارتباط سازنده با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و دیگر مجموعه مدیران وجود داشته است.

نماینده سابق ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه روحانیون و طلاب بالاترین تاثیر در جامعه را دارند، گفت: روحانیون با کمترین حقوق برای نشر ارزش‌های اسلامی تلاش می‌کنند و همه تلاش بر این بوده تا حقوق مختصر آنان به‌موقع پرداخت شود.

آیت‌الله شاهرودی افزود: تلاش برای ارتقای سطح علمی طلاب شیعه و سنی و تقویت وحدت بین مذاهب اسلامی چه در سطح مردم و چه روحانیت، تحت لوای محبت اهل بیت عصمت و طهارت ( ع) انجام گرفت و این آرامش بر استان حاکم شد.

وی با بیان اینکه استان فرهنگی کردستان مستلزم حذف نگاه امنیتی بود، یادآور شد: توسعه کمی و کیفی مراکز علمی و دینی با ایجاد زیرساخت‌های خوب در استان به ثمر نشست و نگاه بین‌المللی با راه‌اندازی مرکز تخصصی امام شافعی و پایگاه شافعی نیوز به پنج زبان دنیا، معطوف به این استان شد.

نماینده سابق نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: مرکز مطالعات راهبردی به محور جذب نخبگان و اساتید و سیاسیون در استان تبدیل شد تا هدفگیری مناسبی انجام و با اجرای طرح‌های اقتصادی توسط مردم در بخش های مختلف شاخص‌های پیشرفت رشد قابل توجهی یابد، همچنانکه در بسیاری از موارد از متوسط کشوری پیشی گرفتیم.

در این آیین که با حضور حجت الاسلام جواد علی‌اکبری رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد محمدیان مسئول امور حوزوی دفتر مقام معظم رهبری، استاندار کردستان و تعدادی از مسئوولان استانی برگزار شد، از زحمات آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی تقدیر و حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی به عنوان نماینده ولی فقیه در کردستان معرفی شد.

رهبر انقلاب اسلامی روز چهارشنبه در حکمی حجت‌الاسلام حاج شیخ عبدالرضا پورذهبی را به عنوان نماینده ولی فقیه در استان کردستان و مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور منصوب کردند.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی نماینده جدید ولی فقیه در استان کردستان ۵۷ سال سن دارد و متولد خرمشهر است و مدرک حوزوی سطح سه دارد.

وی در سال ۱۳۵۹ وارد حوزه علمیه حضرت آیت الله مجتهدی (ره) و سال ۶۱ به حوزه علمیه حضرت آیت‌الله حق‌شناس و از سال ۱۳۷۳ به حوزه علمیه قم راه یافت و تحصیل کرد.

نماینده جدید ولی فقیه در کردستان دروس خارج فقه را در خدمت مرحوم آیت‌الله تبریزی(ره) و حضرت آیت‌الله گنجی هر کدام به مدت سه سال گذرانده است و سابقه سال‌ها تدریس در حوزه های علمیه تهران، قم و زاهدان و دانشگاه‌های امام حسین (ع)، سیستان و بلوچستان، شهید مطهری زاهدان و شهید بهشتی تهران از سال ۱۳۶۸ را در کارنامه خود دارد.

وی ۲ سال سابقه نمایندگی جمعیت تعاون اسلامی، هفت سال مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سیستان و بلوچستان و پنج سال در دانشگاه شیهد بهشتی را در سوابق کاری دارد.

پیش از حجت‌الاسلام پورذهبی، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی از دی ماه سال ۱۳۸۹ عهده‌دار این سمت بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =