۳۲ طرح پژوهشی برای سال ۹۹ در استان کرمانشاه تصویب شد

کرمانشاه- ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کرمانشاه، از تصویب ۳۲ طرح پژوهشی و اجرایی شدن آنها در سال ۹۹ خبر داد و گفت: برای این پروژه‌ها مبلغ یک میلیارد تومان اعتبار هزینه می‌شود.

حبیب‌الله وفایی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: از اریبهشت ماه ۹۹ نیازسنجی سازمان‌ها و ادارات را شروع کردیم که در مجموع ۱۲۰ عنوان پژوهشی از دستگاه‌های اجرایی استان دریافت شد.

وی اظهار داشت: بعد از دریافت ۱۲۰ عنوان پروژه، کارگروه تخصصی برای استخراج مهمترین عناوین متناسب با نیازهای استان تشکیل که در نهایت ۳۲ پروژه برای اجرایی شدن نهایی شد.

وفایی، اولویت اول استان را حل معضل بیکاری دانست و اظهار داشت: همه پروژه‌های اعلام شده ارزشمند هستند اما اولویت اصلی کارگروه برای انتخاب پروژه‌ها بهبود فضای کسب و کار استان و در حوزه کشاورزی هم به عنوان مثال به دنبال افزایش تولیدات این بخش مهم بودیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کرمانشاه با اشاره به اینکه این سازمان در عملیات اجرایی هیچ پروژه‌ای کوچکترین نقش را ندارد، اظهار داشت: برای بالا بردن کیفیت پروژه‌ها هم یک ناظر اجرایی و یک ناظر علمی در کنار این طرح‌ها قرار می‌گیرد تا در نهایت پروژه‌ها منجر به خروجی و راهکارهای عملیاتی برای دستگاه‌های اجرایی شود.