۲ طرح عمرانی به ارزش ۶۰ میلیارد ریال در آران و بیدگل افتتاح شد

کاشان- ایرنا- ۲ طرح عمرانی آران و بیدگل با ارزش افزون بر ۶۰ میلیارد ریال روز پنجشنبه در آیینی با حضور جمعی مسئولان این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، فرماندار آران و بیدگل در حاشیه افتتاح این طرح‌ها گفت: کتابخانه شماره ۲ موسوم به کتابخانه مجتهدالزمان بیدگلی که ۸۵۰ مترمربع زیربنا دارد، با تخصیص اعتبار ۴۵ میلیارد ریال در همکاری نهاد کتابخانه‌ها با شهرداری آران و بیدگل گشایش یافت.

اسماعیل بایبوردی به نقش مهم کتابخانه‌ها در آموزش و رعایت حقوق شهروندی اشاره کرد و افزود: کتابخانه‌ها و کتابداران را می‌توان از ابزارهای دانایی و عاملان دانایی و حاملان توانایی محسوب کرد.

وی با تاکید بر ضرورت ارتقای سرانه مطالعه مردم در آران و بیدگل بیان کرد: راه‌اندازی کتابخانه‌های سیار در شهرها و روستاهای شهرستان نیز می‌تواند کمبود فضای کتابخانه‌ای در این شهرستان را جبران کند.

فرماندار آران و بیدگل سرانه کتاب به ازای هر نفر را چهار جلد برشمرد و اضافه کرد: منابع موجود در شهرستان ۵.۲ جلد و موجودی کتاب در کتابخانه‌های عمومی و مشارکتی ۲۶۰ هزار جلد است.

وی به قوانین موجود برای تقویت کتابخانه‌های کشور اشاره کرد و یادآور شد: یکی از این قوانین، ماده ۱۷ آیین‌نامه اجرایی قانون تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است که شهرداری‌ها را مکلف می‌کند تا نیم درصد از کل درآمد ماهانه خود را به صورت علی الحساب به حسابی که انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر مربوط معرفی کرده است، واریز کنند.

بایبوردی بر ضرورت فرهنگ‌سازی بیشتر برای علاقه‌مند کردن نوجوانان و جوانان به کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و ادامه داد: نیازمند انسان‌سازی و تقویت روح بلند انسان‌ها با کتاب و کتابخوانی در کنار توسعه شهرستان آران و بیدگل و شهرسازی هستیم.

وی همچنین گفت: بوستان بهارستان با مساحت نزدیک به هفت هزار مترمربع که از جمله طرح‌های شهرداری آران و بیدگل بود، با اعتبار بیش از ۱۵ میلیارد ریال در شهرک بهارستان ساخته شده است و امروز به بهره‌برداری رسید.

شهرستان آران و بیدگل با جمعیت بیش از ۱۰۳ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =