کلاس‌های درس دانشگاه بیرجند به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود

بیرجند - ایرنا - معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند اعلام کرد که کلاس‌های آموزشی این دانشگاه در همه مقاطع تحصیلی تا اطلاع ثانوی به صورت مجازی و غیرحضوری برگزار خواهد شد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی دانشگاه بیرجند در اطلاعیه معاونت آموزشی دانشگاه درخصوص شیوه برگزاری کلاس‌ها در نیمسال اول ۱۴۰۰-۱۳۹۹ آمده است: منطبق بر تقویم تحصیلی، شروع کلاس‌ها از روز شنبه ۲۲ شهریور خواهد بود و تا اطلاع ثانوی، همه کلاس‌های آموزشی در تمامی مقاطع تحصیلی به صورت مجازی و غیرحضوری برگزار خواهد شد.

براساس این اطلاعیه به گروه‌های آموزشی توصیه شده است در حد امکان و با حفظ کیفیت آموزشی، درس‌های عملی به صورت روش‌های جایگزین غیرحضوری برگزار شود و در مواردی که برگزاری درس عملی به شیوه غیرحضوری ممکن نباشد، گروه‌های آموزشی از طریق وب‌سایت دانشکده شیوه اجرا و نحوه حضور دانشجو را اطلاع‌رسانی خواهند کرد.

همچنین جلسات دفاع از پیشنهاد، پایان نامه یا رساله دانشجویان دکترا بسته به نظر گروه آموزشی می‌تواند به شیوه حضوری، نیمه حضوری یا غیرحضوری برگزار شود و در این خصوص هماهنگی کامل دانشجو با مدیر گروه آموزشی و تبعیت از تصمیمات شورای آموزشی دانشکده الزامی است.

این اطلاعیه می‌افزاید: در نیمسال جاری قوانین آموزشی براساس شیوه‌نامه جامع آموزشی دانشگاه اجرا خواهد شد، مگر آنکه مصوبات جدیدی توسط معاونت آموزشی وزارت به دانشگاه ابلاغ گردد. دانشجویان موظف به شرکت در کلاس‌ها هستند و حضور و غیاب دانشجو در سامانه پویا ثبت خواهد شد. در صورت فراتر رفتن غیبت دانشجو از سه شانزدهم مجاز نمره دانشجو در درس مزبور صفر در نظر گرفته خواهد شد.

براساس اطلاعیه دانشگاه بیرجند بسته به آخرین تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا و آخرین مصوبات شورای دانشگاه و شورای آموزشی دانشگاه، شیوه برگزاری کلاس‌ها (اعم از دروس نظری و عملی) می‌تواند به شکل حضوری تغییر کند.

دانشگاه بیرجند در اطلاعیه دیگری از تعطیلی تمامی خوابگاه‌ها و غذاخوری‌های دانشگاه در نیمسال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: با عنایت به تصمیم معاونت آموزشی دانشگاه (اطلاعیه مورخ دوازدهم شهریور ۹۹) مبنی بر برگزاری تمامی کلاس‌های آموزشی در همه مقاطع تحصیلی به صورت مجازی و غیرحضوری به اطلاع دانشجویان گرامی می‌رساند که تمامی خوابگاه‌ها و غذاخوری‌های دانشگاه در نیمسال اول ۱۴۰۰-۱۳۹۹ تعطیل خواهد بود.

این اطلاعیه اضافه کرد: آن دسته از دانشجویان تحصیلات تکمیلی یا دانشجویان دارای دروس عملی که بنا به ضرورت باید در دانشگاه حضور داشته باشند و متقاضی اسکان در خوابگاه هستند می‌بایست مطابق با فرایندی که متعاقبا از طرف مدیریت امور آموزشی اعلام خواهد شد، اقدام نمایند. بدیهی است که فقط امکان اسکان دانشجویانی که مطابق با فرایند مذکور اقدام نموده و در لیست نهایی مدیریت آموزشی قرار بگیرند، فراهم خواهد شد. ضمنا سایر شرایط اسکان از جمله رعایت موازین بهداشتی مطابق با اطلاعیه‌های قبلی مدیریت امور دانشجویی خواهد بود.

دانشگاه بیرجند با بیش از ۴۰ سال سابقه علمی و آموزشی ۱۲ هزار دانشجو دارد.

اغلب کلاس‌ها و فعالیت‌های آموزشی این دانشگاه از اسفند پارسال و در پی شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی و با سامانه آموزشی الکترونیکی LMS.birjand.ac.ir انجام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =