کلاس‌ مدارس چهارمحال و بختیاری با رعایت پروتکل بهداشتی برگزار می‌شود

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحتل و بختیاری گفت: کلاس‌های درس مدارس استان از روز ۱۵ شهریورماه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

فرحناز قائدامینی روز پنجشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا در اداره کل آموزش و پرورش استان، با اشاره به بحث مدرسه‌محوری مدارس استان، افزود: مدارس پر جمعیت با تراکم بالا، متناسب با شرایط مدرسه و متراژ کلاس درس‌ها با رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی دایر می‌شود.

وی اظهار داشت: فاصله‌گذاری اجتماعی باید براساس حداقل یک و نیم تا ۲ متر با گروه‌بندی روزهای زوج و فرد به صورت حضوری و غیر حضوری انجام می‌شود.

وی گفت:زمان آموزش براساس برنامه هفتگی هر زنگ در مدارس ابتدایی ۲۵ دقیقه در متوسطه اول و دوم و فنی و حرفه‌ای  ۳۵ دقیقه است و زنگ تفریح هر کلاس با کلاس دیگر درساعات متفاوت است، تا از تراکم جمعیت جلوگیری شود.

قائدامینی اظهار داشت: دستورالعمل گندزادیی و آماده‌سازی کلاسها به مدارس اعلام شده است و حضور دانش‌آموزان در مدرسه باید با فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک اجباری باشد و تهویه کلاسهای درس باید به درستی انجام شود.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش چهامحال و بختیاری نیز با اشاره به اینکه از ۱۵ شهریورماه مداس بازگشایی می‌شود، افزود: رعایت دستورالعمل بهداشتی توسط مدارس‌ معلمان، دانش‌آموزان به مدارس ابلاغ شده و مدیران، مدارس و معاونان آموزشی و روسای ادارات توجیح شدند.

فیروز عسگری افزود: کارشناسان بهداشت محیط نیز بر مدارس نظارت دارند و تمام اصول بهداشتی در مدارس رعایت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سلامت دانش‌آموزان و همکاران فرهنگی خط قرمز آموزش و پرورش است، گفت: رعایت خودمراقبتی در مدارس الزامی است.

وی از طراحی مدرسه مجازی در استان خبر داد و گفت: با برنامه ریزی انجام شده مشکلی در کیفیت آموزشی پیدا نخواهد شد.

در سال تحصیلی جدید بیش از ۲۰۷هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول تحصیل خواهند شد.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha