رسالت حقوق‌دانان بسیجی مبارزه با فساد است

کرمانشاه - ایرنا - مدیر سازمان بسیج حقوق‌دانان استان کرمانشاه، رسالت حقوق‌دانان بسیجی را مبارزه با فساد، جهاد حقوقی و عدالت‌گستری دانست و گفت: حقوق‌دانان بسیجی برای دستیابی به این اهداف در کنار دستگاه قضایی و مردم قرار دارند.

«رسول بهرامی‌پور» روز پنجشنبه در نشست هماهنگی اجرایی شدن حضور مشاوران حقوقی در دفاتر مشاوران املاک کرمانشاه با حضور مدیران معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، قضات، رییس اتحادیه مشاوران املاک و حقوق‌دانان بسیجی، افزود: بخش عمده‌ای از پرونده‌های حقوقی محاکم قضایی مربوط به اختلافات ناشی از تنظیم قراردادهای غیرشفاف است.

وی اظهار داشت: به منظور کمک به تنظیم قراردادها و مبایعه‌نامه‌های شفاف، حقوق‌دانان بسیجی آمادگی خودشان را برای همکاری با دادگستری و اتحادیه املاک اعلام کردند و در اجرای برنامه‌های پیشگیری ریاست کل دادگستری استان، از امروز حقوق‌دانان بسیجی آموزش دیده آماده حضور در کنار مشاوران املاک هستند.

او گفت: معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و اتحادیه املاک طوری برنامه‌ریزی نمایند که از وجود حقوق دانان بسیجی در همه معاملات سطح شهر کرمانشاه استفاده گردد.

وی اظهار امیدواری کرد این طرح در راستای خدمت به مردم و کاهش حجم وروی پرونده های دادگستری موثر واقع شود و همگی بتوانیم خادم مردم باشیم.

بهرامی‌پور اضافه کرد: آنچه که در توان بسیج حقوق دانان بوده اعم از شناسایی و آموزش حقوق دانان واجد شرایط و معرفی آنان به دادگستری تا به امروز که آغاز اجرایی طرح است به نحو مطلوب انجام شده و بحث بکارگیری افراد و نظارت بر اجرای طرح بر عهده معاونت پیشگیری و اتحادیه املاک است.

 در پایان این نشست گواهینامه‌های پایان دوره آموزشی مشاورین حقوقی املاک به آنان اعطا شد.

استان کرمانشاه ۲میلیون نفر جمعیت دارد که نیمی از آن در کلانشهر کرمانشاه ساکن است.

در کلانشهر کرمانشاه براساس آمارهای رسمی حدود هزار و ۲۰۰ مشاور املاک وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =