۱۴ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۴۴
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 84025556
۰ نفر

برچسب‌ها

 حوزه هنری زنجان دومین مستند کرونایی را تولید کرد

زنجان - ایرنا - رییس حوزه هنری استان زنجان گفت: دومین مستند حوزه هنری زنجان در سال جاری با پرداختن به موضوع ویروس کرونا با عنوان «در خانه مانده‌ها» تولید شد.

امیر نعمتی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مستند "در خانه مانده‌ها" پیرامون مقایسه زندگی جانبازان با دلتنگی مردمی است که به جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خانه مانده‌اند.

وی یادآور شد: این مستند با پرداختن به سختی‌ها و مشکلات اخیر پیش آمده با موضوع شیوع ویروس کرونا و دغدغه زندگی عموم مردم که در راستای پیشگیری از شیوع ویروس موظف به رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی هستند، تولید شده است.

این مسؤول  ادامه داد: مستند "در خانه مانده‌ها" به زندگی جانبار ۷۰ درصدی هشت سال دفاع مقدس، که به دلیل قطع نخاع سالها زیادی است که در خانه مانده و دلتنگی او و مادرش را که ۴۰ سال پرستاری او را کرده که در مقام قیاس با دلتنگی مردم که در خانه ماندن جهت رعایت اصول بهداشتی و حفظ سلامتی خود و همنوعان‌شان برایشان غیرقابل تحمل است را به تصویر کشیده است.

وی اظهار داشت: مستند کوتاه "در خانه مانده‌ها"  توسط یحیی معصومی و با مشارکت حوزه هنری انقلاب اسلامی، روابط عمومی شرکت گاز و دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تهیه و تولید شده  و همچنین نویسندگی مشترک این اثر را ابوالفضل گلفام و یحیی معصومی بر عهده داشته‌اند.

نعمتی خاطرنشان کرد: مستند یاد شده به کارگردانی یحیی معصومی و در مدت زمان ۱۰۰ ثانیه به تهیه‌کنندگی حوزه هنری زنجان تولید شده است.

گفتنی است، حوزه هنری زنجان پس از شیوع ویروس کرونا در کشور و استان همگام با دیگر نهادهای فرهنگی هنری عمده فعالیت‌های خود را به این موضوع اختصاص داده و در راستای پیشگیری از ابتلا به این بیماری آثار بسیاری را در رشته‌های متعدد هنرهای تجسمی، تصویری و آفرینش‌های ادبی تولید و در فضای مجازی منتشر کرده که مستند کوتاه «دلتنگی» از دیگر آثار تصویری تولید شده در سال ۱۳۹۹ است که به نوعی به موضوع ویروس کرونا پرداخته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =