تصفیه‌خانه فاضلاب شهر صدرا شیراز در یک قدمی بهره‌برداری

شیراز - ایرنا- بوی نامطبوع فاضلاب در بخشی از مناطق شرقی شهر صدرا شیراز برای ساکنان این مناطق آزار دهنده و رنج آور است ، نداشتن تصفیه‌خانه استاندارد و انتشار بوی بد فاضلاب در این منطقه موجب بروز چالش‌هایی برای شهروندان و ساکنان شده است ، اخیرا در بازدیدی که از این محل صورت گرفت نوید راه اندازی تصفیه خانه در آینده نزدیک داده شد تا شاهد گشایش‌های تازه در زندگی ساکنان این منطقه باشیم.

در این بازدید معاون دادستان شیراز در صیانت از حقوق عامه و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شیراز و جمعی از کارشناسان حضور داشتند ، ابراهیم ابراهیمی، معاون دادستان عمومی و انقلاب شیراز با توجه به پیشرفت پروژه  تصفیه خانه گفت: تصفیه‌خانه فاضلاب در حال ساخت شرق صدرا به‌زودی و در موعد مقرر افتتاح خواهد شد.

ابراهیمی افزود: راه اندازی تصفیه‌خانه فاضلاب از دغدغه‌های مردم صدرا بود که با وارد مدار شدن این پروژه مشکلات مردم صدرا در این زمینه برطرف می‌شود.

مدیرعامل آبفا شیراز  نیز در این بازدید از افتتاح این پروژه در آینده نزدیک و در موعد مقرر خبر داد و گفت: تصفیه‌خانه فاضلاب در حال ساخت شرق صدرا بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

بهمن بهروزی افزود: ۸۰ در صد تجهیزات این تصفیه‌خانه واردشده و به لحاظ سازه صددر صد انجام‌شده است.

تصفیه‌خانه فاضلاب در حال ساخت شرق صدرا، به‌منظور پیشگیری از شیوع بیماری در اثر نفوذ پساب فاضلاب به آب‌های زیرزمینی و مشکلات زیست‌محیطی ناشی از فاضلاب در حال ساخت است و به‌زودی وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

ساکنان شهر صدرا در بلوارهای حافظ و سعدی بیشتر از دیگران از بوی بد فاضلاب در این منطقه  گلایه دارند. از سال‌های گذشته تاکنون این مشکل سبب  ناراحتی شهروندان صدرا شده است.

شهر جدید صدرا که مردم به آن شهرک صدرا می گویند در غرب شیراز واقع شده و در فاصله  ۲۰ کیلومتر با کلانشهر شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط