امام جمعه همدان: عدالت در بودجه رعایت شود

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: بودجه بازوی عدالت اجتماعی است و از دولتمردان می‌خواهیم توجه جدی رعایت عدالت در این حوزه داشته باشند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی روز پنجشنبه در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد مقاومتی استان همدان که با حضور دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد، اظهار داشت: اینکه در تقسیم بودجه شهرستان‌ها و استان‌ها درجه‌بندی شوند، با مبانی انقلاب اسلامی سازگار نیست و مسوولان به این مهم توجه کنند.

وی بیان کرد: همدان در این تقسیم‌بندی بودجه جزو استان‌های متوسط حساب شده در حالیکه دارای ظرفیت‌های بالقوه در عرصه‌های مختلف است.

امام جمعه همدان خاطرنشان کرد: البته در ۴۰ سال گذشته در بودجه نواقصی داشته‌ایم و تقسیم بندی‌ها با مبانی انقلاب اسلامی سازگار نبود.

وی با اشاره به اینکه استان همدان از گذشته تاکنون نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی داشته و با برخورداری از مردمان دینی و انقلابی از ظرفیت بالقوه برخوردار است، گفت: قابلیت‌های ارزنده در این استان وجود دارد و انتظار داریم رییس سازمان برنامه و بودجه به این مهم توجه جدی داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان توجه به رشد اشتغال و مسکن را خواستار شد و افزود: با تمرکز زدایی در بودجه باید به عدالت نزدیک شویم.

امام جمعه همدان خواستار توجه به فرهنگ عمومی همسو با توسعه اقتصادی کشور شد و گفت: نادیده گرفتن فرهنگ عمومی با گلایه مندی‌ها مواجه است و نیاز به توجه جدی در این حوزه داریم.

حجت الاسلام شعبانی موثقی خاطرنشان کرد: توسعه اقتصادی کشور قابل مقایسه با ۲۰ سال اخیر نیست اما باید همسو با این پیشرفت، به فرهنگ عمومی و اختصاص بودجه به این حوزه توجه جدی داشت.

وی وحدت و انسجام بین نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیریت ارشد استان همدان را رمز موفقیت دانست و گفت: این وحدت مسوولان پیشرفت استان را به دنبال دارد.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در سفر یک روزه خود به همدان بعد از آغاز عملیات مسکن روستایی محرومان، از هشت هزار واحد مسکن روستایی آسیب دیده در سیل ۹۸ بهره برداری کرد.

بازدید از روند احداث بیمارستان اکباتان، حضور در جلسات شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و مجمع نمایندگان همدان، از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه نوبخت به همدان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =