تاکید ستاد مقابله با کرونا در خراسان رضوی بر سلامت عزاداران در ادامه ماه محرم

مشهد- ایرنا- ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در خراسان رضوی با صدور اطلاعیه‌ای ابراز امیدواری کرد که در سایه استمرار همدلی‌ها و همکاری‌ها بتوان با ادامه برپایی مراسم، ماه‌های محرم و صفر را به سلامت پشت سر گذراند.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، در بخشی از این اطلاعیه ضمن قدردانی از رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی هیات‌های عزاداری در دهه اول محرم آمده است: امسال در حالی دهه اول محرم را پشت سر گذاشتیم که دغدغه‌های فراوانی ذهن همه مردم و مسوولان کشورمان را به خود مشغول کرده بود.
این اطلاعیه می‌افزاید: این دغدغه‌ها از یک سو عشق و ارادت بی‌نظیر محبان اهل بیت (ع) و اهمیت برگزاری مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان و یاران با وفایشان را در برمی گرفت و از سوی دیگر تهدید جدی و خانمان برانداز ویروس منحوس کرونا که بیش از ۶ ماه است کشور و همه دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده است را شامل می شد.
"خوشبختانه با تدابیر اتخاذ شده در سطح ملی و تهیه دستورالعمل‌ مراسم عزاداری محرم و صفر شاهد بودیم که دهه اول محرم امسال همچنان پر رونق و پرشور چون سال‌های گذشته در سایه پروتکل های بهداشتی برگزار شد."
اعضای ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خراسان رضوی در این اطلاعیه از آحاد مردم استان و عزاداران حسینی، مسوولان و متولیان هیات‌های مذهبی که با تاسی از فرمان مقام معظم رهبری برای اجرای مراسم عزاداری دهه اول محرم با رعایت همه نکات بهداشت فردی و اجتماعی همکاری گسترده ای را به نمایش گذاشتند قدردانی کرده‌اند.
همچنین در این اطلاعیه از ارشادها و همراهی‌های نماینده محترم ولی فقیه در استان خراسان رضوی و تولیت آستان قدس رضوی و عموم روحانیون، خطبا، وعاظ و مداحان اهل بیت در برنامه‌های پیشگیری و مقابله با کرونا همگام با عزاداریها  قدردانی و تشکر شده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =