۱۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۳۴
کد خبرنگار: 911
کد خبر: 84025534
۰ نفر

برچسب‌ها

قزوین در ردیف تامین کنندگان اصلی بذر گندم کشور

قزوین - ایرنا -استان قزوین با تولید ۱۴ هزار و ۱۹۵ تن بذر گندم و جو، رتبه ششم کشور را در تولید بذور این محصولات به خود اختصاص داد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قزوین روز پنجشنبه در نشست هماهنگی سال زراعی جدید افزود: با این میزان تولید بذر گندم و جو انتظار می رود بخش اعظمی از بذر مورد نیاز کشاورزان استان تامین شود و مشکلی در تامین بذر کشاورزان استان نداشته باشیم.

مجید اسماعیلی با بیان اینکه  تولید بذر در سال زراعی گذشته روند خوبی داشته اظهار داشت: بذور تولیدی در استان از لحاظ ارقام دارای عملکرد خوب و مناسب با شرایط آب و هوایی استان است.

وی یاد آور شد: در حال حاضر تولید بذر مورد نیاز استان توسط پنج شرکت در سطح شهرستان های استان قزوین تولید می شود.

وی همچنین گفت: از ابتدای فصل خرید تاکنون بیش از ۲۱۰ هزار تن گندم به شکل تضمینی از کشاورزان استان خریداری شده که نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش خرید داشته ایم.

اسماعیلی اظهار داشت: در سال زراعی جاری با تمام مشکلات توانستیم وظایف و تکالیف خود را در زمینه تولید محصولات کشاورزی انجام دهیم و رتبه های خوبی را برای افزایش تولیدات کشاورزی و پایداری تولید استان به دست آوریم.

به گفته وی در سال زراعی جاری بیش از ۳۳۵ هزار تن گندم  از سطح ۱۵۴ هزار هکتار از اراضی دیم و آبی استان برداشت شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قزوین در ادامه گفت: در زمینه مبارزه با سن گندم امسال در سطح ۱۰۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان این عملیات انجام شده ‌که نسبت به سال گذشته هشت درصد مبارزه با سن غلات  افزایش داشته است.

اسماعیلی اضافه کرد: در زمینه کیفیت محصول گندم با توجه به  اقدامات انجام شده سن زدگی دراین محصول به ۴۶ صدم رسیده که این نشان دهنده محصول تولید شده با کیفیت است.

این مسوول یادآور شد: در سال زراعی جدید برنامه پیشنهادی استان برای گندم ، کشت در ۱۴۸ هزار هکتار با پیش بینی تولید ۳۳۳ هزار تن و همچنین کشت جو در ۳۱ هزار هکتار با تولید ۱۱۰ هزار تن است.

وی در ادامه بر لزوم اهمیت نظارت و دقت بیشتر بر نحوه  توزیع کود در مراکز و عاملین توزیع و همچنین عدم خروج از شبکه توزیع تاکید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =