دسترسی مدارس رازوجرگلان به اینترنت ۲۰۰ درصد رشد کرد

بجنورد- ایرنا- مدیرآموزش و پرورش رازوجرگلان با اشاره به رشد ۲۰۰ درصدی اتصال مدارس این شهرستان به شبکه ملی اطلاعات، گفت: هم اکنون در ۱۲۶ واحد آموزشی امکان استفاده از اینترنت رایگان فراهم شده است.

عباس رضایی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیش از این تنها ۴۰ مدرسه رازوجرگلان به شبکه ملی اطلاعات متصل بودند.

 وی با اشاره به اهدای مودم های ایرانسل به برخی از مدارس افزود: علاوه بر اینترنت رایگان، تمام تجهزیرات دسترسی به اینترنت به صورت رایگان توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در اختیار مدارس فاقد مودم قرار گرفته است.

رضایی با بیان اینکه اتصال باقی مدارس به اینترنت در دستور کار است، تصریح کرد: هم اکنون تنها ۵۰ مدرسه در شهرستان فاقد اینترنت است که بر اساس برنامه ششم توسعه، با همکاری آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بسترهای لازم برای اتصال تمام مدارس روستایی به شبکه ملی اطلاعات فراهم خواهم شد.

وی افزود: علت تجهیز نشدن این مدارس به اینترنت نبود زیرساخت های لازم ارتباطی در آن مناطق است که بزودی این مدارس نیز  از طریق آنتن های " های وب" و فیبر نورری از شبکه ملی اطلاعات برخوردار خواهند شد تا دانش‌آموزان به طور کامل از ظرفیت‌های آموزش مجازی بهره‌مند شوند.

۱۲ هزار دانش آموز در ۱۸۲ مدرسه شهرستان راز و جرگلان تحصیل می کنند.

خراسان شمالی دارای ۳۰۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان است که بیشتر این مساحت در شهرستان راز و جرگلان واقع است.

این شهرستان سه بخش و ۶ دهستان دارد و ۹۵ درصد جمعیت این منطقه روستایی هستند.

راز، مرکز شهرستان مرزی راز و جرگلان در ۱۲۰ کیلومتری مرکز خراسان شمالی قرار دارد و بیشترین تمرکز جمعیتی قوم ترکمن این استان در راز و جرگلان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =