حفاظت از زمین‌های کشاورزی در اردبیل نیاز به فرهنگ‌سازی دارد

اردبیل - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اراضی کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: صیانت از اراضی کشاورزی در این استان در گرو تقویت فرهنگ حفاظت از زمین‌های کشاورزی است.

به گزارش ایرنا ، سرهنگ دوم رضا قاسمی روز پنجشنبه در جلسه کارگروه ساخت و ساز غیرمجاز در نمین اظهارداشت: وظیفه اصلی این یگان با همکاری نیروی انتظامی و دستگاه‌های قضایی بر صیانت از اراضی کشاورزی و باغی متمرکز شده است.

او افزود: مسوولان تمام دستگاه‌های ذیربط ، مردم و اهالی ساکن در مناطق مختلف باید برای حفاظت از بستر تولید یعنی اراضی کشاورزی و جلوگیری از تغییر غیرقانونی کاربری اراضی کشاورزی ما را همواره همراهی کنند.

وی گفت: اجرای قانون حفظ کاربری اراضی و جلوگیری از خرد شدن اراضی و نظارت بر آنچه به عنوان مجوز های قانونی ساخته می‌شود و ساخت و سازهای غیرمجاز از وظایفی است که این یگان به عنوان ضابظ قضایی در استان انجام وظیفه می‌کند.

وی بیان کرد: آنچه که در دستورالعمل به تایید نیروهای نظامی و مقام معظم رهبری رسیده است ، حفاظت از اراضی کشاورزی و باغی در راستای حاکمیت امنیت غذایی بوده و با متخلفان و زمین‌خواران برخورد قانونی خواهد شد.

وی افزود: سامانه ۱۳۱ که پل ارتباطی بین مردم و این یگان می‌باشد فعال بوده و با تماس بموقع مردم با متخلفان بموقع برخورد خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =