۱۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۴
کد خبرنگار: 1822
کد خبر: 84025516
۰ نفر

برچسب‌ها

۶۰ هزار شغل از سهم اشتغال کرمان در بخش تعاون است

کرمان - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه تاکنون ۱۰ هزار شرکت تعاونی در قالب ۲۰ گرایش در این استان تشکیل شده است گفت: بین ۵۰ تا ۶۰ هزار شغل از سهم اشتغال این استان در بخش تعاون است.

به گزارش ایرنا، رضا اسماعیلی روز پنجشنبه در آیین تقدیر از تعاونی‌های برتر استان کرمان همزمان با افتتاح پروژه ۱۶۲ واحدی مسکن کارکنان بیمارستان شهید باهنر ضمن تبریک هفته تعاون افزود: نقش تعاونی‌های در اقتصاد استان کرمان بین ۴.۵ تا ۶ درصد است و تا رسیدن به سهم ۲۵ درصدی فاصله زیادی داریم.

وی تصریح کرد: تاکنون ۱۰ هزار شرکت تعاونی در قالب ۲۰ گرایش در استان کرمان تشکیل شده که از این تعداد پنج هزار و ۴۸ مورد با اشتغالزایی ۵۴ هزار و ۳۶۵ نفر فعال است. 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان افزود: استان کرمان در بخش تعاون در سال ۹۷ رتبه اول و در سال گذشته رتبه سوم را در سطح ملی کسب کرده است. 

اسماعیلی با اشاره به اینکه رویکرد ما در  توسعه تعاونی‌ها در حوزه دانش بنیان و نوآوران هستند خاطرنشان کرد: مرکز نوآوری استان کرمان در هفته آینده افتتاح می‌شود و ۱۷ شرکت در این مرکز وجود دارد. 

وی ادامه داد: رویکرد جدید در بخش تعاونی‌ها استفاده از دانش آموختگان دانشگاهیان است و در این راستا تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه‌های استان منعقد شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان تصریح کرد: در سال گذشته قریب ۱۹۰ شرکت تعاونی با سرمایه‌گذاری چهار میلیارد تومان با گرایش‌های مختلف با رشد ۱۰۰ درصدی نسبت به برنامه ابلاغی وزارتخانه شکل گرفته که منجر به ایجاد بیش از سه هزار فرصت شغلی ایجاد شده است. 

 اسماعیلی با اشاره به تجلیل از تعاونی‌های برتر گفت: با بروزرسانی سامانه جامع تعاون به راحتی می‌توانیم نظارت کافی بر روند و تشکیل کار تعاونی‌ها داشته باشیم و ۱۵ تعاونی به عنوان تعاونی برتر استان کرمان معرفی و سه تعاونی شرایط حضور در تعاونی‌های برتر ملی را گرفتند. 

وی خاطرنشان کرد: اگر تعاونی به جایگاه خود برسد کارکردهای اجتماعی، اقتصادی و اجتماعی و سیاسی مطلوبی در جامعه خواهیم داشت.

با حضور محمدجواد فدائی استاندار کرمان، محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان پروژه مسکن کارکنان بیمارستان شهید باهنر در ۶ بلوک هفت طبقه ای و ۲۱ هزار و ۹۰۰ مترمربع زیربنای ساختمان احداث شده و در مجموع هزینه ساخت این واحدها ۲۴ میلیارد تومان است افتتاح و از ۱۵ تعاونی برتر استان تجلیل شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =