۱۷ هزار بسته معیشتی ویژه محرم از محل موقوفات فارس توزیع شد

شیراز-ایرنا-مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس گفت: ۲۵ هزار بسته معیشتی در ایام محرم و صفر از محل موقوفات فارس بین نیازمندان توزیع خواهد شد که تاکنون ۱۷ هزار بسته معیشتی از این تعداد توزیع شده است.

حجت الاسلام سید عباس موسوی پنجشنبه در حاشیه مراسم توزیع هزار و ۴۰۰ بسته معیشتی از محل موقوفه آقاباباخان شیراز همراه با آیین اهدای ۱۰ میلیارد ریال ارزاق به بیمارستان‌های حضرت علی اصغر(ع)، شهید فقیهی و بیمارستان موقوفه نمازی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: از زمان شیوع بیماری کرونا تا قبل از شروع ایام محرم ۲۰ هزار بسته معیشتی از محل موقوفات این استان تهیه شد و در اختیار اقشار نیازمند در سراسر این استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: همچنین براساس برنامه ریزی انجام گرفته ۲۵ هزار بسته معیشتی نیز در ایام محرم و صفر امسال با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان از محل موقوفاتی که با نیات اطعام و عزاداری حسینی بوده تهیه خواهد شد که تاکنون ۱۷ هزار بسته از این تعداد با اعتباری بیش از ۷ و نیم میلیارد تومان تهیه و بین اقشار نیازمند خصوصا کسانی که در محله های حاشیه ای شهرهای استان فارس زندگی می کنند توزیع شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس با اشاره به اینکه ارزش ریالی هر بسته معیشتی ۴۰۰ هزار تومان است در ادامه،گفت: به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم امکان پخت و پز و اطعام عزاداران حسینی در ایام محرم امسال تاکنون ارزاق با اعتبار ۱ میلیارد تومان از محل موقوفات شیراز که نیت واقف پخت و اطعام بوده تهیه و در اختیار بیمارستان های نمازی،حضرت علی اصغر (ع) و شهید فقیهی شیراز قرار گرفته تا با رعایت اصول بهداشتی پخت و بین بیماران،همراهان آنها و کادر درمان توزیع شود.

وی بیان کرد: از ابتدای محرم امسال تاکنون ۵۵۰ مبلغ دینی که هزینه آن از محل موقوفات فارس تامین شده به سراسر این استان اعزام شده است.

بسته های معیشتی موقوفه

متولی موقوفه محمدقاسم آقاباباخان نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: مرحوم آقاباباخان حدود ۲۰۰ سال پیش و در زمان کریم خان زند در شیراز زیست می‌کرده است.

حمیدرضا نبوی افزود: مرحوم محمدقاسم آقاباباخان به دلیل ارادت خاصی که به حضرت سیدالشهدا داشته تمام اموال خود را وقف امام حسین (ع) کرده است.

نبوی ادامه داد: ۷ هزار پلاک ثبتی از مرحوم آقاباباخان در کاربری ‌های مسکونی، تجاری، ورزشی، فرهنگی و ... در شیراز بجا مانده که جملگی وقف امام حسین(ع) شده است‌.

وی اضافه کرد: نیت مرحوم آقا باباخان برای وقف هزاران ملکی که در شیراز داشته جملگی در رابطه با حضرت سیدالشهداست که درآمد حاصل از این موقوفات صرف اطعام عزاداران حسینی، برگزاری آیین عزاداری و اعزام زائرین به کربلای معلا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هر ساله در ایام محرم مراسم ها و مجالس متعدد عزاداری از محل موقوفات آقاباباخان در شیراز برگزار می شده،گفت: امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایام محرم تاکنون ۲۸۰۰ بسته معیشتی به ارزش هر بسته ۴۰۰ هزار تومان شامل اقلام خوراکی از جمله برنج ایرانی و .... بین نیازمندان توزیع شده که ۱۴۰۰ بسته از این تعداد در روزهای گذشته و ۱۴۰۰ بسته دیگر نیز امروز پنجشنبه در میان اقشار نیازمند توزیع خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =