فارس به پیشواز همراهی نیکوکاران در اجرای طرح‌های تامین آب می شتابد

شیراز - ایرنا- راه اندازی طرح های تامین آب و اجرای خطوط جمع آوری فاضلاب موضوعی است که در استان فارس با توجه به محدودیت منابع درآمدی و بودجه های انقباضی نیاز به مشارکت و همراهی مردم و نیکوکاران دارد ، تاکید مدیران و کارگزاران در این حوزه این است که نباید منتظر اعتبارات دولتی ماند وباید به پیشواز همراهی نیکوکاران و خیرین شتافت.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس با تأکید بر این موضوع که به منظور اجرای پروژه ها، نباید منتظر اعتبارات دولتی باشیم، بیان داشت: این شرکت در راستای رویکرد وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مبنی بر استفاده از ظرفیت های مالی بخش غیر دولتی جهت اجرای طرح های آب و فاضلاب،تلاش نموده است تا با جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی و توسعه   مشارکت های مالی خیرین، وابستگی اجرای برخی پروژه ها را به اعتبارات دولتی کم کند.

علی بوستانی در خصوص پیشینه   مشارکت مالی خیرین در امور عمومی  گفت: خیرین در استان فارس از  زمان های پیش در انجام امور عمومی  مشارکت داشته و پیشقدم بوده اند. به طوریکه در اقصی نقاط استان پهناور فارس رد پای پر برکت خیرین را در پروژه های آبرسانی می توان مشاهده نمود.

وی افزود: در مناطق جنوب استان فارس هم خیرین با احداث آب انبارهایی که از نظر کمیت در دنیا بی نظیر است در پیشه  فاخر سقایت و آبرسانی به مردم نقش آفریده اند. طی سال های گذشته خیرین نیکوکار در جای جای استان فارس ما را در اجرای طرح های مختلف آبرسانی اعم از احداث مخزن، خط انتقال آب ، شبکه های توزیع آب شهری، حفر چاه و ... با تأمین بخشی از منابع مالی یاری رسانده اند که امیدوارم اینگونه مشارکت ها  ادامه داشته باشد.

بوستانی با بیان اینکه در تلاشیم تا با انعقاد تفاهمنامه ای با مجمع خیرین آبرسان استان فارس، از ظرفیت این مجمع مردم نهاد بیش از پیش منتفع گردیم ، خاطر نشان کرد: شرکت آبفا استان فارس دستان یاری سرمایه گذاران و خیرین نیکوکار استان و کشور را در انجام طرح ها و پروژه های آب و فاضلاب استان فارس، به گرمی می فشارد و از حضور و مشارکت آنان در اجرای پروژه های آبرسانی استقبال می کند.

وی در همین خصوص اظهار داشت : شرکت آبفا استان فارس با توجه به ظرفیت های قانون بودجه ی سال ۹۹ ، طرح ها و پروژه های خوبی را در حوزه های آب و فاضلاب مورد مطالعه قرار داده و به منظور اجرای آن برنامه ریزی و هدفگذاری نموده است  در صورت تحقق این اهداف و برنامه ها ، تأثیرهای ملموس و قابل توجهی در بهبود شاخص های بهره مندی از آب شرب و همینطور ارتقاء شاخص های بهداشتی و زیست محیطی در حوزه  جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در استان ، حاصل خواهد داشت.

 مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس  با تأکید بر این موضوع که خدمت گزاران مردم در شرکت آب و فاضلاب استان فارس برای تامین آب شرب سالم و بهداشتی جهت استفاده  مردم از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهند کرد، تاکید کرد: ما برآنیم تا هم استانیهایمان با کمترین مشکل در خدمات آبرسانی مواجه باشند .

بوستانی تأکید کرد: از هم استانی های فهیم انتظار داریم تا با صرفه جویی در مصرف آب و استفاده  بهینه از این نعمت الهی ما را در استمرار بخشیدن به خدمات مطلوب آبرسانی یاری رسانند . بدیهی است که مردم قدر شناس با صرفه جویی در مصرف آب و اشاعه ی این فرهنگ حسنه در جامعه ، علاوه بر اینکه در حفظ منابع آب شرب برای نسل های آینده نقش اساسی و سازنده ای ایفا می کنند ، خادمان خود در شرکت آبفا استان فارس را نیز در جهت ادامه ی خدمت رسانی مطلوب یاری می رسانند.

 مدیر عامل شرکت آبفا استان فارس  ضمن اعلام گشایش ۲۳ پروژه   آبرسانی با حضور مسئولین استانی و محلی، در هفته  دولت، از سرمایه گذاران بخش خصوصی و خیرین نیکوکار استان و کشور به منظور اجرای طرح های آب و فاضلاب شهری و روستایی استان فارس ، دعوت به مشارکت نمود.

 بوستانی ابراز امیدواری کرد : با بهره برداری از این پروژه ها شاهد وضعیت مطلوب تر آبرسانی در شهرها و روستاهای استان باشیم .

مدیر عامل شرکت آبفا استان فارس با بیان این مطلب که پس از یکپارچه سازی شرکت های آبفا شهری و روستایی استان فارس سقایان مردم با همدلی و هم افزایی مضاعف در پی ارائه ی خدمات مطلوب تر به هم استانی های گرامی هستند، اضافه کرد : در همین چند ماه گذشته طرح ها و پروژه های آبرسانی خوبی در اقصی نقاط استان به بهره برداری رسیده است و برآنیم تا این روند را با توان بیشتر ادامه دهیم و اطمینان می دهیم در آینده ای نه چندان دور در بسیاری از نقاطی که به دلیل خشکسالی های سنواتی دچار بحران کم آبی هستند، به شرایط مطلوب خواهیم رسید.

اخبار مرتبط