۹۴میلیارد تومان برای تکمیل طرح‌های همدان اختصاص یافت

همدان- ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی همدان گفت: با مساعدت محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، ۹۴ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای تکمیل طرح‌های مهم در دست اجرای این استان به طور کامل اختصاص می‌یابد.

سید اسکندر صیدایی روز پنجشنبه در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و اقتصاد مقاومتی استان همدان با حضور معاون رییس جمهوری اظهار داشت: ۴۰ طرح مهم در بخش‌های مختلف با همکاری فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی سطح استان تا پایان امسال بهره برداری می شود.

وی افزود: رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر به همدان دستور پرداخت ۱۰۰ درصدی ۹۴ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز را صادر کرد.

صیدایی بیان کرد: این طرح‌ها در سطح شهرستان‌ها در حال انجام است و تا پایان امسال به بهره برداری خواهند رسید.

وی با اشاره به اینکه در سال جهش تولید، استان همدان با تدبیر و قوت وارد شده است، گفت: ستاد جهش تولید به مدیریت سیدسعید شاهرخی استاندار همدان از همان ابتدای سال شکل گرفته و نتایج بسیار مطلوبی را به دنبال داشته است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان خاطرنشان کرد: در همین راستا ۳۷ طرح از این استان در قالب طرح‌های جهش تولید با ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است.

صیدایی افزود: همچنین ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات افزون بر اعتبارات قانونی بودجه استان نیز برای این طرح‌ها اختصاص می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه توسعه شبکه‌های ریلی استان همدان با حمایت‌های صورت گرفته از سوی نوبخت معاون رییس جمهوری زبانزد کشور شده است، گفت: توسعه شبکه‌های ریلی و راههای اصلی استان در اولویت بودجه استان قرار گرفت و معاون رییس جمهوری نیز حمایت همه جانبه داشت.

صیدایی از نوبخت معاون رییس جمهوری به عنوان تداعی برنامه ریزی پایدار، آینده نگری و زیربنایی تولیدی و اشتغال یاد کرد.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در سفر یک روزه خود به همدان بعد از آغاز عملیات احداث ۲ هزار واحد مسکن روستایی محرومان، از هشت هزار واحد مسکن روستایی آسیب دیده در سیل ۹۸ بهره برداری کرد.

وی همچنین از روند احداث بیمارستان اکباتان همدان بازدید کرد و شرکت در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه نوبخت به همدان اعلام شده است.

در این سفر قرار است مهمترین پروژه های استان همدان مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

استاندار همدان و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ماه گذشته در جلسه ای با رییس سازمان برنامه وبودجه کشور از وی برای سفر به استان همدان دعوت کرده بودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =