۱۴ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۸:۱۲
کد خبرنگار: 2146
کد خبر: 84025503
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰ مدرسه جدید در روانسر راه‌اندازی شد

کرمانشاه - ایرنا- مدیر آموزش و پرورش روانسر گفت: برای آغاز سال تحصیلی جدید ۱۰ واحدآموزشی در این شهرستان راه‌اندازی شده است.

کامران حسین زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این مدارس برای افزایش کیفی آموزش و بهبود فرآیند تحصیلی دانش آموزان این شهرستان ایجاد شده است.

وی ادامه داد: برای اولین بار در این شهرستان مدارس نمونه دولتی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و ۹۳ دانش آموز دختر و پسر در این مدارس تحصیل می کنند.

مدیر آموزش و پرورش روانسر اضافه کرد: با توجه به آمار بالای دانش آموزان محدوده گل سفید، مدرسه سعادت ضمیمه واحد آموزشی حاجی عزیز نیز در محله گل سفید برای دانش آموزان پایه ششم ایجاد شده است.

حسین زاده اظهار داشت: راه اندازی ۲ واحد آموزشی فرشتگان پیش حرفه ای متوسطه اول و کار و دانش علم و صنعت در ضمیمه هنرستان امام امام خمینی (ره) در روانسر و یک واحد آموزشی در مقطع دبستان در شهر شاهو از دیگر واحد های آموزشی جدید در شهرستان روانسر هستند.

وی بیان کرد: چهار مدرسه روستایی نیز در روستاهای بله زین ،ملکشاهی، کانی کبود و امر آباد بخش مرکزی این شهرستان برای دانش آموزان روستایی راه اندازی شده است.

مدیر آموزش و پرورش روانسر گفت: در سال تحصیلی جدید ۸ هزار و ۸۲۷ دانش آموز روانسری در ۱۵۲ مدرسه شهری و روستایی و در ۴۵۲  کلاس درس مشغول تحصیل می شوند.

شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.