نماینده مجلس: طرح جامع جهش تولید مسکن کشور تهیه شد

کرمان - ایرنا - رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح جامع جهش تولید مسکن با همکاری کمیسیون عمران و اقتصادی مجلس تهیه شده و در آن جهش در تولید مسکن کشور را پیش می‌بریم.

به گزارش ایرنا، محمدرضا پورابراهیمی روز پنجشنبه در آیین افتتاح تعاونی بیمارستان شهید باهنر کرمان افزود: موضوع تامین مالی طرح جامع جهش تولید مسکن، مربوط به کمیسیون اقتصادی و ساخت و ساز به کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مربوط می‌شود که این طرح به‌زودی به صحن علنی مجلس وارد می‌شود.

وی با بیان اینکه طرحی در مجلس در خصوص جهش تولید مسکن داریم اظهار داشت: مالیات بر خانه‌های خالی و احتکار مسکن در کمیسیون اقتصادی و مجلس شورای اسلامی تصویب شد و با این اقدام عرضه مسکن افزایش و قیمت‌ها کاهش می‌یابد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: شنبه هفته آینده اصلاحیه شورای نگهبان برای این طرح لحاظ می‌شود که اثر گذاری در وضعیت مسکن کشور خواهد داشت.

وی گفت: نمایندگان مجلس برای هر اقدام استاندار در استان کرمان در کنار مدیران اجرایی قرار دارند و نه در مقابل آنان و با این برنامه‌ها یک جهش تولید در بخش تعاونی‌های مسکن کشور رخ می‌دهد.

وی اضافه کرد: ظرفیت تولید بخش مسکن کشور نسبت به نیاز بسیار پایین بوده و استان کرمان عملکردی پایین‌تر از کشور دارد و با توجه به نیاز باید سرمایه‌گذاری بیشتری در حوزه مسکن می‌کردیم.

پورابراهیمی ادامه داد: سالانه بیش از ۹۰۰ هزار واحد مسکونی نیاز کشور است که تقاضای جاری به مسکن را پوشش دهیم.

وی افزود: وزیر راه و شهرسازی با فعالیت مناسب و تاثیرگذار تولید سالانه مسکن را از بیش از ۳۰۰ هزار به ۴۵۰ هزار واحد مسکونی می‌رسانند لذا با وجود فاصله تا نیاز کشور برای پوشش نیاز مسکن کشور باید ‌حرکت جهادی انفاق بیفتد.

وی بیان داشت: مصوبات نشست‌های استاندار کرمان در راستای توسعه مسکن از طریق تعاونی‌ها، مشکلات توسعه زیرساخت‌ها را داشتند که از مسئولان می خواهیم این نیازها را رفع کنند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: مرکز این استان نسبت به سایر مناطق محدودیتی بیشتر در آی دارد و بخش مربوط به ملی را ما پیگیری می‌کنیم.

وی اشاره به سفر آینده وزیر نیرو به کرمان تصریح کرد: تنش آبی کرمان به چالش اصلی مسکن در این شهر تبدیل شده و توسعه مسکن را متوقف کرده که باید راهی برای آن اندیشیده شود.

پورابراهیمی افزود: بخشی از منابع آبی را می‌توانیم از دریای خزر تامین کنیم و ۹۵ درصد مصرف آب در بخش کشاورزی و مابقی در آشامیدنی و صنعت مصرف می‌شود که ناچیز است لذا باید برای آب بخش کشاورزی تصمیم‌گیری شود.

وی ادامه داد: ۹۰ درصد از آبیاری ما غرقابی است که ۲ سوم آب در بخش کشاورزی هدر می‌رود لذا نیاز به تصمیمات پایه‌ای در این حوزه وجود دارد.

وی تاکید کرد: پس از اجرایی شدن خط نخست، خط دوم انتقال آب از خلیج فارس آغاز شده و شرکت های بزرگ پای کار می‌آیند و خط سوم امیدواریم به‌سرعت صورت گیرد که بخشی از آن برای تامین آب آشامیدنی شهر کرمان است و تامین این بخش آب می‌تواند پروژه‌های مسکن را تامین کند.

پروژه ۱۶۲ واحدی مسکن کارکنان بیمارستان شهید باهنر به مناسبت هفته تعاون(۱۳ تا ۱۹ شهریور ماه) و در آیینی با حضور استاندار کرمان، ضمن تجلیل از تعاونی های برتر استان، افتتاح شد. 

استاندار کرمان در این آیین بر تداوم برنامه تامین مسکن متقاضیان تاکید کرد و گفت: نسبت سهم تسهیلات مسکن و آورده متقاضی باید منطقی باشد. 

پروژه مسکن کارکنان بیمارستان شهید باهنر در ۶ بلوک هفت طبقه ای و ۲۱ هزار و ۹۰۰ مترمربع زیربنای ساختمان احداث شده و در مجموع هزینه ساخت این واحدها ۲۴ میلیارد تومان است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =