۱۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۴
کد خبرنگار: 1540
کد خبر: 84025490
۱ نفر

برچسب‌ها

اخبار کوتاه انتظامی روز پنجشنبه در استان سمنان

سمنان- ایرنا- هشدار درباره کلاهبرداری تحت عنوان فروش دارو در فضای مجازی، دستگیری مشمول جاعل در سمنان، اعتراف فردی به ۲۱ فقره سرقت اماکن خصوصی و دولتی و اعتراف معتاد شیشه‌ای به ۹ فقره سرقت خودرو و داخل خودرو، اخبار کوتاه نیروی انتظامی استان سمنان در روز پنجشنبه است.

به گزارش ایرنا، رئیس پلیس فتا استان سمنان با اشاره به اینکه یکی از راه‌های کلاهبرداری، خرید و فروش و تبلیغ دارو در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی است، گفت:  با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور برخی مجرمان سایبری با سوء‌استفاده از این فضا اقدام به فروش داروهای تقلبی و غیر مجاز می کنند.

سرهنگ‌ حسین صادقی افزود: مجرمان سایبری با تبلیغات گسترده در شبکه‌های اجتماعی با عنوان پیش فروش دارو و واکسن‌های ویژه بیماران کرونایی، با دریافت مبالغی تحت عنوان بیعانه به دنبال سوء‌استفاده از شهروندان هستند.

وی بیان کرد: شهروندان نباید به تبلیغات فروش دارو در سایت‌های اینترنتی و شبکه های اجتماعی توجه کنند زیرا بررسی‌ها نشان می‌دهد اکثر آگهی‌های فروش دارو و واکسن کرونا کلاهبرداری بوده و مجرمان سایبری با این ترفند اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کنند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا شهروندان مراقب خریدهای برخط داروهای مورد نیاز و مواد شوینده و ضدعفونی کننده از سایت‌های جعلی باشند و سعی کنند داروهای مورد نیاز خود را از مبادی مجاز و قانونی مانند داروخانه‌ها و فروشگاه‌های مجاز عرضه تجهیزات پزشکی تهیه کنند، زیرا افراد سودجو و فرصت‌طلب تنها به فکر منافع مالی خود هستند و به هیچ عنوان نگران سلامت خریداران این محصولات نیستند.

صادقی به مردم توصیه کرد: هرگز به افرادی که در شبکه‌های اجتماعی اقدام به فروش دارو می‌کنند اعتماد نکنند، چرا که اکثر داروهای عرضه‌شده فاقد مجوزهای مربوطه هستند.

رئیس پلیس فتا استان سمنان درباره سلامت و استانداردهای داروهای عرضه شده در فضای مجازی هشدار داد وگفت: داروهایی که در فضای مجازی تبلیغ می‌شوند ممکن است تاریخ مصرف گذشته، غیرمجاز و تقلبی ، فاقد استانداردها، معیارها و فاکتورهای نظام سلامت کشور باشند، به همین دلیل لازم است شهروندان داروهای خود را از مراکز مجاز تهیه کنند.

دستگیری مشمول جاعل در سمنان

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان سمنان اظهار داشت: یکی از مشمولان وظیفه عمومی جهت برخورداری از معافیت پزشکی اقدام به ارائه چندین برگه مدارک پزشکی اعم از پاتولوژی و آزمایش از مراکز مختلف آزمایشگاهی در استان‌های مختلف کشور کرد که کارشناسان و معاونت وظیفه عمومی استان با بررسی بیشتر موضوع به اسناد پزشکی موجود مظنون شدند.

سرهنگ حسین پیوندی با اشاره به مغایرت مدارک ارائه شده با استعلام های صورت گرفته پلیس گفت : در تحقیقات نهایی کارشناسان این معاونت ، جعل اسناد موجود برای پلیس محرز و فرد متخلف به همراه پرونده متشکله به پلیس آگاهی تحویل شد.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان سمنان گفت: مشمولان به بهانه‌های اخذ معافیت های ناحق نباید از سوی افراد سودجو و فرصت طلب فریب بخورند.

اعتراف به ۲۱ فقره سرقت اماکن خصوصی و دولتی

فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: در پی تماس تلفنی شهروند سمنانی مبنی بر سرقت آهن آلات از یک انباری در حاشیه شهر سمنان بلافاصله گشت انتظامی به محل واقعه اعزام و با توجه به شیوه و شگرد خاص سارق یا سارقان در ارتکاب جرم ، پلیس آگاهی استان بررسی‌های فنی و تخصصی موضوع را در دستور کار خود قرار داد

سردار عبدالله حسنی به تحقیقات تکمیلی پلیس و کشف محل انبار اموال سرقتی خبر داد و گفت: در نهایت سارق پس از انجام هماهنگی های لازم در مخفیگاهش دستگیر و پس از بازجویی های اولیه به ۲۱ فقره سرقت اماکن خصوصی و دولتی در شهرستان سمنان با همدستی یکی از دوستان خود اعتراف کرد.

اعتراف معتاد شیشه‌ای به ۹ فقره سرقت خودرو و داخل خودرو

جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت محتویات داخل خودرو در شهرستان مهدیشهر ، ماموران انتظامی با تشکیل تیم ویژه ای پیگیر موضوع شدند و پس از بررسی های اولیه، فعالیت فردی معتاد و سابقه دار را در وقوع و ارتکاب این جرایم شناسائی کردند.

سرهنگ سیدعلی میراحمدی به انجام اقدامات اطلاعاتی و تخصصی ماموران در این راستا اشاره کرد و گفت: متهم ۲۰ ساله که اعتیاد شدید به شیشه دارد و به تازگی از زندان آزاد شده در اقدامی ضربتی دستگیر و پس از بازجویی های اولیه خود به ۴ فقره سرقت خودرو ۵ فقره سرقت محتویات داخل خودرو در شهرستان اعتراف کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =