بهره‌مندی ۳۶ هزار زنجانی از طرح " نذر سلامت همراه با خادمان حسینی هلال "

زنجان - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: از سوی ۲۱۷ تیم هلال احمر برای ۳۶ هزار و ۷۵۵ نفر از عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) در قالب طرح " نذر سلامت همراه با خادمان حسینی هلال" خدمات ارائه شد.

شهرام میرزایی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: هدف از اجرای این طرح، انسجام بخشی و اجرایی سازی پروتکل‌های بهداشتی در مراسم های مذهبی ماه محرم و آگاه سازی بیشتر جامعه با اهداف و برنامه های هلال احمر است.
وی اظهار داشت: مجریان طرح نذر سلامت همراه با خادمان حسینی هلال اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان، به تب سنجی و غربالگری افراد در ورودی هیات ها اقدام کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: کنترل پوشش ماسک عزاداران و راهنمایی افراد بدون ماسک برای دریافت ماسک داخل هیات و ارائه توصیه های بهداشتی لازم به عزاداران در هر برنامه توسط عضو توانمند و آموزش دیده تیم از دیگر اقدامات اعضای جوانان طرح نذر سلامت همراه با خادمان حسینی بود.
میرزایی خاطرنشان کرد: علاوه بر این مهم، مجریان این طرح در نشانه گذاری برای تعیین فاصله استقرار عزاداران، همکاری در ضدعفونی کردن محل برگزاری مراسم قبل و بعد از هر برنامه، راهنمایی عزاداران برای رعایت فاصله ۲ متری و ضدعفونی دست های عزاداران همکاری کردند.
وی ادامه داد: در شهرستان های طارم، زنجان، ماهنشان، ابهر، خدابنده، ایجرود و خرمدره ۲۱۷ تیم با مشارکت جوانان هلال احمر برای عزاداران ۱۵۹ هیات مذهبی خدماتی از قبیل تب سنجی، ارائه توصیه های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی، ضدعفونی کنترل و توزیع ماسک را ارائه کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: اعضای کانون های جوانان هلال احمر با هماهنگی مسوولان هیات های مذهبی استان زنجان با کاور جمعیت هلال احمر در مراسم های مذهبی حاضر و نسبت به تسهیل روند اجرای پروتکل‌های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا در بین عزاداران اقدام کردند.
میرزایی به برگزاری مسابقه جوانان عاشورایی در هلال احمر استان زنجان اشاره کرد و افزود: این مسابقه با موضوع کتابخوانی، نقاشی، جدول و عکاسی برای همه گروه های سنی با محوریت محرم، کرونا و مدافعان سلامت برگزار می شود و مهلت ارسال آثار علاقه‌مندان تا ۲۵ شهریور امسال است.
وی ادامه داد: علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه می توانند برای دریافت سوالات مسابقه کتابخوانی و جدول همچنین ارائه آثار خود به امور جوانان جمعیت هلال احمر در شهرستان های طارم، زنجان، ماهنشان، ابهر، خدابنده، ایجرود و خرمدره مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =