کرونا به زندگی وزیر سابق کشاورزی سوریه پایان داد

تهران - ایرنا - "احمد القادری" وزیر سابق کشاورزی سوریه امروز (پنجشنبه) در سن ۶۴ سالگی به دلیل ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.

به گزارش ایرنا، شبکه روسیه الیوم امروز اعلام کرد: القادری از سال ۲۰۱۳ تا چند روز قبل که کابینه جدید دولت سوریه به ریاست "حسین عرنوس" تشکیل شد، وزیر کشاورزی این کشور بود.  

بر پایه این گزارش، وی از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ نیز به عنوان معاون وزیر کشاورزی سوریه مشغول به کار بود و در سخت‌ترین شرایط که سوریه با حملات تروریست‌ها مواجه شده بود، امور کشاورزی این کشور را به پیش برد.  

القادری در سال ۱۹۵۶ در استان الحسکه سوریه متولد شد و در سال ۱۹۸۱ مدرک لیسانس علوم کشاورزی را دریافت کرد.  

وی پیش از رسیدن به تصدی وزارت کشاورزی سوریه بین سالهای ۱۹۸۶ تا ۲۰۰۰ به عنوان رئیس مرکز تحقیقات علمی کشاورزی قامشلی منصوب شد و بین سال های ۲۰۰۰  تا ۲۰۰۷ مدیر کشاورزی استان الحسکه و از ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ مدیر پروژه آبیاری پیشرفته بود.  

تاکنون ۲ هزار و ۶۲۸ نفر در سوریه به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و به همین دلیل ۱۰۶ نفر جان خود را در این کشور از دست داده‌اند.  

 ویروس کرونا موسوم به کووید ۱۹ اواسط ماه دسامبر گذشته (۲۴ آذر سال گذشته ) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =