۳۸ بنگاه معاملاتی املاک متخلف در زنجان پلمب شدند

زنجان - ایرنا - ۳۸ بنگاه معاملاتی املاک متخلف با دستور قضایی از سوی دادستان مرکز استان در زنجان پلمب شدند.

دادستان زنجان روز پنجشنبه با تایید این خبر دلالی و سودجویی را یکی از دلایل مهم در افزایش قیمت مسکن عنوان کرد و گفت: این تعداد بنگاه املاک متخلف در گام اول برخورد با سودجویان حوزه زمین و مسکن پلمب شده است.
حجت الاسلام محسن کرمی با تأکید بر اینکه افراد سود جو در حاشیه امن قرار ندارند، ادامه داد: کسانی که با اقدامات خلاف قانون و تبلیغات واهی موجب اخلال در نظام معاملاتی مسکن شده اند، بدون هیچ اغماضی با آنان برابر قانون برخورد قضایی خواهد شد.
وی همچنین به تمامی مشاوران املاک که بدون پروانه فعالیت می کنند یا مشاوران املاکی که در محلی غیر از محل مندرج در پروانه کسب، فعالیت می کنند هشدار داد تا فعالیت غیرقانونی خود را تعطیل کنند در غیر این صورت با قاطعیت با آنها برخورد خواهد شد.
حجت الاسلام کرمی در ادامه از اتحادیه ها و مشاوران املاک خواست در وضعیت کنونی که مردم مشکلات معیشتی و اقتصادی دارند رعایت انصاف را نسبت به مستأجران داشته باشند.
دادستان زنجان اظهار داشت: ادامه بازرسی و نظارت بر بنگاه‌ها با قوت توسط گشت های اتحادیه ادامه خواهد داشت و هیچ خط قرمزی در این خصوص با هیچ شخص و بنگاهداری نداریم، بنابراین در صورت گزارش و مشاهده تخلف در مشاورین املاک برخورد قضایی خواهد شد همچنین با شبکه هایی که در امر گران شدن قیمت زمین و مسکن فعال بودند برخورد قضایی جدی در حال انجام است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =