آب شرب در ۶ روستای مهاباد جیره‌بندی شد

مهاباد- ایرنا- سرپرست اداره آب و فاضلاب مهاباد گفت: آب شرب در ۶ روستای این شهرستان در بخش "مرکزی" و "خلیفان" به دلیل کمبود آب جیره‌بندی شده است.

کمال نالوسی روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هر سال در اواخر فصل تابستان با کاهش دبی چشمه‌های تامین‌کننده آب شرب، جیره‌بندی آب در برخی مناطق روستایی این شهرستان شروع می‌شود که برای پرشدن مخزن، در برخی ساعات جریان آب قطع می‌شود.

وی اضافه کرد: این ۶ روستا در ۲ بخش مرکزی و خلیفان واقع شده‌اند که در برخی از ساعات شبانه‌روز به علت کمبود آب قطع و روستاییان به صورت جیره‌بندی از آب شرب بهره‌مند شده‌اند.

سرپرست اداره آب و فاضلاب مهاباد اظهار داشت: این اداره در صورت نیاز، آمادگی کامل جهت انتقال آب به نقاط مختلف روستایی این شهرستان با استفاده از تانکر را دارد.

نالوسی با اشاره به طرح آبرسانی به ۱۴۰ روستای این شهرستان از سد مهاباد ادامه داد: تاکنون پنج هزار متر در قالب این طرح تاکنون لوله‌گذاری انجام شده است.

وی با بیان اینکه این پروژه از پیشرفت فیزیکی ۱۰ درصدی برخوردار است، اظهار داشت: مدت زمان اتمام پروژه آبرسانی به ۱۴۱ روستای بخش مرکزی و خلیفان مهاباد پنج سال برآورد شده است که با توجه به شرایط و تامین اعتبار امکان تغییر در این طرح وجود دارد.

وی بیان کرد: با اتمام این طرح بیش از ۹۰ درصد خانوارهای روستایی مهاباد شامل جمعیتی بالغ بر ۵۰ هزار نفر از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار خواهد شد. 

از مجموع ۱۹۲ روستای دارای سکنه مهاباد، ۱۰۴ روستا با ۱۶ هزار مشترک زیرپوشش آب و فاضلاب روستایی این شهرستان هستند که مصرف سالانه آب آنها سه میلیون و ۹۵۷ هزار متر مکعب است.

مهاباد با حدود ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =