پذیرش دانشجوی خدمات خودرویی در خراسان رضوی آغاز شد

مشهد- ایرنا- رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی از پذیرش دانشجو در حوزه خدمات خودرویی برای نخستین بار در این استان خبر داد.

دکتر مرتضی تشکری روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به این که خراسان رضوی یکی از قطب‌های صنعت خودروی کشور است نیاز به رشته دانشگاهی در این حوزه ملموس بود.
وی ادامه داد: سعی داریم با پذیرش دانشجو و تربیت جوانان در رشته‌های مرتبط با تعمیر و نگهداری خودرو و خدمات پس از فروش آن، سطح کمی و کیفی صنعت خودروسازی در خراسان رضوی را ارتقا دهیم. 
رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی همچنین از پذیرش دانشجو در حوزه صنعت نان در دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی خبر داد و گفت: صنعت پخت نان یک صنعت راهبردی برای استان خراسان رضوی و کشور به شمار می‌رود که با علمی شدن هر چه بیشتر صنعت نان می‌توانیم استقلال بیشتر کشور را حفظ کنیم. 
تشکری افزود: در شهریور ماه امسال در مقطع کاردانی در ۱۸۷ کد - رشته با ظرفیت ۱۳ هزار نفر دانشجو  و همچنین در مقطع کارشناسی در ۱۱۰ کد رشته با ظرفیت هفت هزار و صد دانشجو پذیرش خواهد شد.
وی ادامه داد: دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان خراسان رضوی آمادگی دارد چه به صورت مقاطع دانشگاهی و چه به صورت دوره‌های پودمانی نیازهای استان در زمینه آموزشهای علمی، مهارتی و شغلی را برآورده کند.
دانشگاه علمی کاربردی خراسان رضوی هم اکنون با ۳۶ مرکز، حدود  ۲۳ هزار دانشجو در رشته‌های مختلف را تحت آموزش دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =