برای اجرای طرح های راه و شهرسازی در کهگیلویه و بویراحمد ۳ هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال هزینه شد

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح یاسوج - سه راهی مهریان ، افتتاح طرح های توسعه و بهسازی، روشنایی باند، تکمیل ساختمان ها و ارتقای زیرساخت های فرودگاه یاسوج و عملیات تکمیلی بزرگراه گچساران خیرآباد افزون بر سه هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و یا اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا، حسین کلانتری روز پنجشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح یاسوج - سه راهی مهریان، اظهار داشت: عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح یاسوج - سه راهی مهریان ( جاده اصلی سورمق، اقلید - یاسوج ) با اعتباری افزون بر ۷۲۰ میلیارد ریال آغاز شد.

وی افزود: طبق مفاد قرارداد ، این طرح باید در ۲۴ ماه به بهره برداری برسد و حجم خاکبرداری آن ۴۵۰ هزار مترمکعب و حجم خاک ریزی نیز ۶۸ هزار و ۵۰۰ مترمکعب پیش بینی شده است. 

کلانتری ابراز داشت:در سفر وزیر راه و شهر سازی ،طرح های توسعه و بهسازی، روشنایی باند، تکمیل ساختمان ها و ارتقای زسرساخت های فرودگاه یاسوج به ارزش کلی ۴۵۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: افتتاح عملیات تکمیلی بزرگراه گچساران خیرآباد از دیگر طرح های اجرایی سفر وزیر راه و شهر سازی به استان بوده است.

کلانتری با اشاره به طرح های اولویت دار راهسازی در این استان، بیان کرد: طرح ملی جاده پاتاوه – دهدشت یکی از طرح های اولویت دار و جزو ۹ طرح اصلی پروژه های راه و شهرسازی کشور بوده و محور اصلی برای خروج استان از بن بست به حساب می آید. 

وی تاکید کرد: این طرح مهم تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به محور شریانی شیراز_اهواز، عنوان کرد: تاکنون ۲ هزار میلیارد ریال برای ساخت این بزرگراه در محدوده استان کهگیلویه و بویراحمد هزینه شده است.

کلانتری عنوان کرد: امسال جهش مطلوبی در خصوص توسعه مسکن در کهگیلویه و بویراحمد روی خواهد داد و همچنین چهار هزار و ۱۴۲ واحد در طرح ملی مسکن احداث می شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: وزیر راه و شهرسازی توجه ویژه ای به این استان در حوزه راه ها دارند و دستورات ویژه ای در خصوص تسریع در عملیاتی کردن پروژه های راهسازی این استان داده اند.

بازدید از بزرگ ‌ترین پروژه راه‌ سازی جنوب کشور (محور ملی پاتاوه - دهدشت)، بازدید از محور چرام- گچساران و بازدید از چند پروژه دیگر از برنامه‌های دیگر سفر وزیر راه  و شهرسازی در این استان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =