۱۱ تعاونی برتر آذربایجان غربی تجلیل شدند

ارومیه- ایرنا- ۱۱ تعاونی برتر آذربایجان غربی به مناسبت هفته تعاون در آیینی با حضور معاون اقتصادی و جمعی از مسوولان استانی تجلیل شدند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی روز پنجشنبه در همایش تجلیل از تعاونی‌های برتر آذربایجان‌غربی گفت: تعاونی‌ها جزو بنگاه‌های اقتصادی کوچک هستند و هدف دولت حمایت از بنگاه‌های اقتصادی است. 

ناصر صادقی اظهار داشت: حمایت از این بخش منجر به توسعه زیربنای اقتصاد مقاومتی می‌شود و این امور مورد تاکید مرهبر معظم انقلاب و مسوولان کشوری است. 

وی بیان کرد: با فعالیت تعاونی‌ها در سطح آذربایجان غربی و کشور، توسعه اقتصادی جهش چشم‌گیری خواهد داشت. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه باید اطلاع‌رسانی دقیق از عملکرد تعاونی‌ها در اولویت مسوولان باشد، اظهار داشت: با این کار تمام اعضا می‌توانند از عملکرد حوزه خود مطلع شوند و در این صورت کارآیی تعاونی‌ها بالا رفته و به دنبال آن نیز بهره‌وری افزایش پیدا می‌کند. 

صادقی تاکید کرد: باید به تمام متغیرهای زمان، مکان، سرعت و دقت تاثیرگذار در امر توسعه فعالیت تعاونی‌های توجه کرد زیرا در این صورت می‌توان بهره‌برداری و بهره‌وری مناسبی را از این بنگاه‌های اقتصادی کوچک برداشت کرد. 

وی اضافه کرد: تعاونی‌ها باید اعتماد پذیری و کیفیت خدمات خود را افزایش دهند تا بتوان کارآیی تعاونی‌ها را در سطح جامعه افزایش داد. 

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: بخش تعاون یکی از بخش‌های مترقی اقتصاد کشور است. 

وحید جلال زاده ادامه داد: توجه به تعاونی‌ها یعنی مردمی کردن اقتصاد کشور است و باید از حضور پرشور مردمی در تمام امور استفاده کنیم. 

وی بیان کرد: ما هر چقدر تعاونی‌ها را در اقتصاد ایران ارتقای  و رشد دهیم، جراحی اقتصاد ایران به کمک مردم صورت می‌گیرد. 

آذربایجان غربی ۶ هزار و ۱۲۶ نعاونی دارد که از این تعداد یکهزارو ۷۷۴ تعاونی فعال هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =