صرفه‌جویی ۲۰۰ میلیارد ریالی با بازسازی ۱۲ دستگاه ماشین آلات راهداری در سیستان و بلوچستان

زاهدان- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: بازسازی ۱۲ دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین راهداری از ابتدای سالجاری تاکنون توسط اداره ماشین آلات این اداره‌کل صرفه جویی ۲۰۰ میلیارد ریالی را به همراه داشته است.

 ایوب کرد روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ماشین آلات نقش کلیدی در انجام عملیات راهداری برعهده دارند، اظهارداشت: این اداره‌کل به منظور بهره‌برداری بهینه از ظرفیت ماشین آلات موجود و کمک به انجام به موقع عملیات راهداری، تعمیر، بازسازی و نوسازی ماشین آلات را با استفاده از توان نیروهای متخصص بومی در ۲ سال اخیر مورد توجه قرار داده به طوریکه علاوه بر صرفه جویی اقتصادی منجر به رونق اشتغال تخصصی در صنعت راهداری نیز شده است.

وی انجام تعمیرات موتور ۲۶ دستگاه و گیربکس، توربین، دیفرانسیل ۳۵ دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین راهداری را از دیگر اقدامات سالجاری این اداره‌کل در راستای اجرای سیاست‌های کلان در حوزه اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همچنین در این مدت به منظور اجرای پروژه‌های مختلف در مسیرهای ارتباطی استان عملیات جابجایی ۲۸۰ مورد ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین راهداری در داخل استان و ۱۵ مورد دستگاه به خارج استان و۲۵۰ مورد اعزام جرثقیل به منظور بازگشایی مسیرهای ارتباطی حوزه تحت پوشش این اداره کل انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ضریب فرسودگی ماشین آلات راهداری به دلیل ماموریت‌های متعدد و همچنین عمر بالای این دسته از ناوگان از اصلی ترین معضلات در ارائه خدمات راهداری محسوب می‌شود تعمیر، بازسازی و نوسازی ماشین آلات گزینه بسیار مناسبی جهت افزایش عمر و کارایی این دسته از ناوگان به شمار می‌رود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =