۱۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۸
کد خبرنگار: 1015
کد خبر: 84025417
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

 فرهنگ ایثار و شهادت در هفته دفاع مقدس ترویج شود

گناوه - ایرنا - فرماندار گناوه گفت: در اجرای برنامه‌های باشکوه هفته دفاع مقدس به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بویژه برای نسل آینده توجه ویژه شود.

به گزرش ایرنا، غلامرضا مهرجو روز پنجشنبه در جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته دفاع مقدس افزود: آرمان‌ها و  ارزش‌های دفاع مقدس گنجینه‌ای گرانبها است که باید به طرق مختلف از جمله بصورت تولیدات محصولات فرهنگی و فضای مجازی در تراز جهانی بازنشر و تبیین شود.

وی اظهارداشت: درحالیکه کشور ایران در یک جنگ نابرابر و تحمیلی قرار گرفت اما رزمندگان غیور اسلام با رهبری امام راحل اجازه ندادند یک وجب از خاک عزیزمان به دست دشمن بیفتد و این دستاورد بزرگی است که باید برای نسل آینده و جهانیان بازگو و نشر شود.

مهرجو گفت: باتوجه به اینکه شعار امسال هفته دفاع مقدس " ما قوی هستیم " است باید این پیام در بین مردم برجسته بیان و در سربرگ مکاتبات ادارات درج شود.

وی ادامه داد: شهرستان گناوه در دوران دفاع مقدس در سه جبهه شامل قرارگرفتن آماج بمباران هواپیماهای رژیم بعثی عراق بدلیل وجود تاسیسات نفتی، اعزام نیرو و پشتیبانی نقشی مهم داشته است و این نقش باید بخوبی برای نسل کنونی و آینده معرفی شود.

فرماندار گناوه افزود: در حوزه تالیفات دفاع مقدس، گردآوری خاطرات و دلاوری‌های شهدا و ایثارگران بصورت چاپ کتاب خواسته بحقی است که با محوریت اداره تبلیغات اسلامی در دستور کار قرار گیرد.

وی بیان کرد:در این شهرستان اقشاری نظیر لنجداران  نقشی مهم در حمایت و پشتیبانی از رزمندگان اسلام داشتند که باید معرفی و از آنان تجلیل شود.

مهرجو گفت:  باتوجه به اینکه یکی از برنامه‌های شاخص هفته دفاع مقدس تجلیل از پیشکسوتان رزمنده‌است باید به نحو شایسته و درخور شان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ارج گذاشته شوند.

در این نشست شرکت کنندگان آمادگی خود را برای برگزاری هرچه باشکوهتر برنامه‌های هفته دفاع مقدس ابراز داشتند.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha