نوبخت: ۱۵۰ میلیارد تومان برای بیمارستان اکباتان همدان اختصاص یافت

همدان- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار به منظور تکمیل و بهره‌برداری از بیمارستان ۲۷۲ تخت‌خوابی اکباتان همدان اختصاص یافت.

محمدباقر نوبخت روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان اکباتان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه بیمارستان اکباتان همدان، بیمارستان جایگزین است و نیازهای این استان و غرب کشور را برطرف می‌کند، باید هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد.

وی اظهار داشت: بر اساس توافق صورت گرفته با پیمانکار، بخش کلینیک و بخش بستری آن تا پایان سال ۱۳۹۹ و کل بیمارستان تا ۱۲ فروردین سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

نوبخت بیان کرد: طبق توافق دولت اعتبار مورد نیاز را باید تامین کند که میزان آن نزدیک به ۱۵۰ میلیارد تومان است و با توجه به تعریف‌های صورت گرفته این میزان ممکن است به ۲۰ میلیارد تومان بیشتر و یا ۲۰ میلیارد تومان کمتر، افزایش یا کاهش یابد.

وی خاطرنشان کرد: این بیمارستان برای استان همدان بسیار اهمیت دارد و مهم است که در این دولت به بهره‌برداری برسد و مردم از آن بهره‌مند شوند.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با عنایت به همت دولت برای تکمیل همه طرح‌های ناتمام و به ویژه تاکید رهبر معظم انقلاب، عملیات ساخت بیشتر طرح‌ها تا پایان دولت به پایان می‌رسد.

وی ادامه داد: بر این اساس مرکز جامع سرطان همدان واقع در بیمارستان بعثت، در آبان ماه و نهایت تا انتهای فصل پاییز امسال و بیمارستان اکباتان نیز نهایت تا ۱۲ فروردین سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسند.

عملیات ساخت بیمارستان اکباتان همدان حدود ۶۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می شود در صورت تامین اعتبار تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری کامل برسد.

عملیات ساخت این بیمارستان از سال ۱۳۸۷ آغاز شده و کاربری این بیمارستان عمومی است و با بهره برداری از آن نیازهای مردم شهر همدان برطرف می‌شود.

بر اساس آخرین آمارها، تا کنون نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان برای ساخت این بیمارستان هزینه شده است و گفته می شود نزدیک به ۱۲۰ میلیارد تومان دیگر برای ساخت و بهره برداری از آن نیاز است.

این بیمارستان دارای ۶ طبقه با اسکلت بتنی و دارای ۲۷۱ تخت با مساحت زیربنا به متراژ ۲۹ هزار متر مربع است و در محل بیمارستان اکباتان قدیم ساخته می‌شود. 

بیمارستان اکباتان همدان با توجه به سیاست‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از سال ۱۳۸۸ تخریب و بیمارستان اکباتان جدید در دست ساخت است.

در دولت دوازدهم عملیات ساخت چهار بیمارستان در استان همدان پیگیری شده است که بیمارستان شهید آیت الله قدوسی نهاوند شهریور ۱۳۹۶ با حضور وزیر وقت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بیمارستان آیت الله بهاری شهرستان بهار در بهمن ۱۳۹۷ با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری بهره برداری شد.

بیمارستان سردار شهید قاسم سلیمانی تویسرکان نیز با ۹۹ درصد پیشرفت در حال تکمیل است.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در سفر یک روزه خود به همدان بعد از آغاز عملیات احداث ۲ هزار واحد مسکن روستایی محرومان، از هشت هزار واحد مسکن روستایی آسیب دیده در سیل ۹۸ بهره برداری کرد.

بازدید از روند احداث بیمارستان اکباتان، حضور در جلسات شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه نوبخت به همدان اعلام شده است.

در این سفر قرار است مهمترین پروژه های استان همدان مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

استاندار همدان و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ماه گذشته در جلسه ای با رییس سازمان برنامه وبودجه کشور از وی برای سفر به استان همدان دعوت کرده بودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =