عملیات آسفالت محور تکاب - شاهین‌دژ آغاز شد

مهاباد- ایرنا- سرپرست فرمانداری تکاب گفت: عملیات اجرایی آسفالت‌ریزی محور تکاب - شاهین‌دژ به طول ۱۵ کیلومتر در ۲ قطعه آغاز شد.

"سیدهادی طباطبایی" روز پنج‌شنبه در بازدید از این محور اظهار داشت: طرح روکش آسفالت این محور از سمت تکاب در ۲ قطعه در حدفاصل محدوده روستاهای "چهارقلعه" تا "باشبرات" و گردنه "مایین بلاغ" تا "اینچه افشار" اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه این پروژه جاده‌ای توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی انجام می‌شود اظهار داشت: برای اجرای طرح آسفالت محور تکاب - شاهین‌دژ ۹۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی هزینه خواهد شد.

سرپرست فرمانداری تکاب بیان کرد: با تکمیل عملیات آسفالت‌ریزی این محور، ضمن ارتقای شاخص‌های بهره‌مندی شهرستان از راه دسترسی مناسب، مشکل چندساله تردد و حمل و نقل جاده‌ای و سهولت ارتباط تکاب با مرکز استان نیز رفع می‌شود.

طباطبایی ادامه داد: بهسازی و آسفالت محورهای ارتباطی تکاب از اقدامات دارای اولویت برای توسعه تکاب به شمار می‌رود که اعتبارهای مناسبی در سال‌جاری برای بهبود وضعیت جاده‌های این شهرستان اختصاص یافته است.

تکاب با ۸۱ هزار نفر جمعیت در منطقه‌ای کوهستانی با جاده‌هایی سخت‌گذر در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و ۴۸۰ کیلومتر جاده اصلی، فرعی و روستایی دارد که ۲۴۵ کیلومتر از آن آسفالته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =