تاکید استاندار خراسان شمالی بر استفاده از فضای مجازی برای ترویج فرهنگ شهادت

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه گرامیداشت هفته دفاع مقدس تجلیل از همه خوبی‌ها و از خودگذشتگی‌ها است گفت: در ایام شرایط کرونایی رسانه‌ها و فضای مجازی بهترین روش برای ترویج فرهنگ شهادت و ایثار است.

محمدعلی شجاعی روز پنجشنبه در ستاد گرمیداشت سالگرد دفاع مقدس استان خراسان شمالی با بیان اینکه اگر شهدا و ایثارگران هشت سال فاع مقدس نبودند سرنوشت نظام به سمت دیگری می رفت افزود: تجلیل از مقام شهدا، جانبازان و رزمنده ها کمترین کاری است که ما برای آنان انجام می دهیم.

وی گفت: نه تنها در هفته دفاع مقدس باید برنامه های تجلیل و تقدیر داشته باشیم بلکه باید در طول سال این مهم را در برنامه خود قرار دهیم.

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه تجلیل از ایثارگران و پیشکسوتان دفاع مقدس رنگ تقدس دارد افزود: این اقدام را کار اداری ندانیم بلکه قدردانی از این قشر را از وظایف خود بدانیم.

شجاعی از تمامی دستگاه ها خواست تا در حوزه تجلیل از ایثارگران و ارائه خدمت به این قشر تلاش کنند و گفت: تمامی اداره ها باید این برنامه را در اولویت قرار دهند و همچنین اقشار مختلف نیز در این راستا باید فعال باشند.

وی اظهار داشت: در این ایام کرونایی که تجمع ها کاهش پیدا کرده است رسانه ها بیشتر فعالیت داشته باشند و بیشتر برنامه ها را رسانه ای کنند، برنامه های گرامیداشت یاد و خاطره شهدا باید مکتوب فاخری برای آیندگان بماند.

۲۶ شهید اهل تسنن در خراسان شمالی

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه از مجموع سه هزار شهید استان ۲۶ شهید اهل تسنن هستند افزود: از فرمانداران و مسوولان می خواهم که از تمامی خانواده های شهدا به ویژه اهل تسنن تجلیل داشته باشند، اهل تسنن در دوران دفاع مقدس وحدت خود را به نمایش گذاشته بودند.

شجاعی افزود: در استان هزار و ۴۸۰ مسجد وجود دارد که ۴۰۰ مسجد ویژه اهل تسنن است، در هر مسجد باید از خانواده یک شهید تجلیل شود، این برنامه باید با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شود.

وی بر نقش زنان در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت: این قشر نقش مهمی را ایفا کردند هم اکنون باید از همسران شهید، مادران و خواهران شهدا قدردانی کنیم و نقش آنان  را پر رنگ تر ببینیم.

وی از مسوولان مربوط خواست تا در بحث استخدام فرزندان شهدا و خانواده آنان نیز توجه و دقت لازم را داشته باشند و گفت: در بحث استخدام در صنایع استان باید سهمیه ویژه ای قائل شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی نیز در این آیین بر تبلیغات محیطی هفته گرامیداشت دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: سر در اداره ها، سازمان ها و همچنین محله ها و خیابان ها باید در این خصوص آذین بندی شود.

احمد برادران افزود: تجلیل از شهدا و خانواده ها آنان نباید تنها در هفته دفاع مقدس انجام شود بلکه در طول سال باید از آنان قدردان باشیم.

۳۴۲ برنامه محوری در هفته دفاع مقدس

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان شمالی گفت: ۳۴۲ برنامه محوری توسط دستگاه ها و سازمان های این استان برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس اعلام شده است که در این خصوص در سطح کشور در جایگاه برتر قرار گرفته ایم.

امیر سرتیپ محمد نجاتی افزود: تمامی دستگاه ها در این استان برای برگزاری هرچه باشکوهتر برنامه های هفته دفاع مقدس فعال هستند.

در این جلسه شماری از مسوولان و مدیران کل برنامه های محوری خود را در هفته دفاع مقدس تشریح کردند.

این استان سه هزار شهید، ۶ هزار جانباز دارد و ۳۵ هزار رزمنده در جبهه‌ها داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =